Widzew Łódź zabiega o dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok

Widzew Łódź jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Łukasza Masłowskiego - donosi Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego". Dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok jest jednym z autorów obecnego sukcesu.

Łukasz Masłowski
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Łukasz Masłowski

Widzew wyciągnie dyrektora sportowego lidera Ekstraklasy?

Jagiellonia Białystok jest na dobrej drodze, aby zdobyć historyczne mistrzostwo Polski. Na dwie kolejki przed końcem sezonu ekipa Adriana Siemieńca zajmuje fotel lidera Ekstraklasy, mając dwa punkty przewagi nad Śląskiem Wrocław. Czekają ją jeszcze mecze z Piastem Gliwice i Wartą Poznań, które zadecydują o tytule.

Niezależnie od końcowego rezultatu, miejsce w ścisłym czubie tabeli to ogromny sukces Jagiellonii Białystok. Swoją rolę w tym wyniku odegrał dyrektor sportowy Łukasz Masłowski, który od 2022 roku pracuje nad kształtem drużyny. Większość jego transferów okazała się skuteczna, podobnie jak decyzja o postawieniu na niedoświadczonego Siemieńca.

POLECAMY TAKŻE

Nie dziwi, że dobra praca Masłowskiego jest dostrzegana wśród innych klubów Ekstraklasy. Jakiś czas temu łączono go z Rakowem Częstochowa, a teraz sprowadzenie dyrektora sportowego Jagiellonii sondował Widzew Łódź. Łukasz Olkowicz informuje, że wielkim fanem tego ruchu jest właściciel klubu Tomasz Stamirowski. Łodzianie od pewnego czasu zmieniają swoją tożsamość, czego przykładem jest chociażby zatrudnienie młodego i utalentowanego trenera – Daniela Myśliwca.

Masłowski w przeszłości zaliczył krótki epizod w Widzewie w roli dyrektora sportowego. Wcześniej był także jego piłkarzem. Mimo ogromnego sentymentu do tego klubu, na ten moment nie zamierza rezygnować z obiecującego projektu w Białymstoku.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze