Uczestnik Euro 2024 odchodzi z Lecha Poznań

Lech Poznań przygotowuje się do sezonu 2024/25. To oznacza zmiany kadrowe. Z Kolejorzem właśnie oficjalnie pożegnał się reprezentant Gruzji i uczestnik Euro 2024.

Nika Kwekweskiri
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Nika Kwekweskiri

Lech żegna pomocnika

Lech Poznań zmienił trenera, ale ten ciągle czeka na wzmocnienia. Kolejorz przeraźliwie wolno działa na rynku transferowym, co wybitnie nie podoba się jego kibicom. Na razie do stolicy Wielkopolski trafił tylko jeden piłkarz. Jest nim Alex Douglas. Środkowy obrońca został pozyskany z Västerås SK za 350 tysięcy euro.

POLECAMY TAKŻE

Poznaniacy są nieco bardziej aktywni w kwestii rozstań. Z klubem pożegnali się już Barry Douglas, Artur Sobiech i Alan Czerwiński. Tylko ostatni z nich został sprzedany do innego zespołu – pozostała dwójka nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającej współpracy.

Teraz do wspomnianego grona dołączył Nika Kwekweskiri. Reprezentant Gruzji, który wraz ze swoją kadrą wziął udział w Euro 2024, opuścił Lecha za porozumieniem stron. Wprawdzie jego kontrakt obowiązywał jeszcze przez rok, ale osiągnięto porozumienie, które pozwala mu szukać nowego pracodawcy.

Kwekweskiri zanotował 123 spotkania w koszulce Kolejorza. Jego przygoda z Bułgarską trwała trzy i pół sezonu. Do Lecha trafił w zimie 2012 roku.

Komentarze