Trener Lecha zaskakuje przed meczem z Koroną. “Zastanów się”

PKO BP Ekstraklasa zamknie sezon w sobotę. Do rozegrania została tylko jedna kolejka. Jednym ze spotkań będzie pojedynek Lech Poznań - Korona Kielce. Przed tym meczem na konferencji prasowej był obecny trener Kolejorza, Mariusz Rumak.

Mariusz Rumak
Obserwuj nas w
Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Mariusz Rumak

Lech Poznań. Rumak: Lechowi się nie odmawia, ale..

Lech Poznań kończy fatalny sezon. Kolejorz szybko pożegnał się z europejskimi rozgrywkami, w Pucharze Polski opadł na etapie ćwierćfinału, a ligę zamknie za podium. To oznacza, że ekipy z Wielkopolski zabraknie na międzynarodowej arenie. Na Bułgarskiej już liczą straty spowodowane rozczarowującymi wynikami.

POLECAMY TAKŻE

Wiemy, że po starciu Lech – Korona Kielce z Poznaniem pożegna się Mariusz Rumak. Trener Kolejorza w piątek był obecny na swojej ostatniej przedmeczowej konferencji. Najciekawsze pytanie padło ze strony dziennikarza Gazety Wyborczej. – Załóżmy, że ma pan możliwość wsiąść w wehikuł czasu i cofnąć się do grudnia. Spotyka pan Mariusza Rumaka. Co mu pan mówi? “Mariusz, nie rób tego”? Czy “Mariusz, zrób to”?

– Zastanów się – tak swoją wypowiedź rozpoczął trener Rumak. – Dobrze się zastanów. Wtedy powiedział, że Lechowi się nie odmawia. Decyzja byłą dla mnie oczywista. Natomiast po czasie zapewne powiedziałbym sobie “zastanów się”.

Mariusz Rumak opuszcza Poznań wraz z zakończeniem sezonu. Zastąpi go Niels Frederiksen. Na razie Rumak nie zdradza, co zamierza robić po rozstaniu z posadą szkoleniowca Lecha. Jak mówi, “koncentruje się tylko na najbliższym meczu”.

Mariusz Rumak to najgorszy trener w najnowszej historii Lecha?

Tak 69%
Nie 31%
166+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze