Raków wypunktował Stal Mielec. Błysk Drachala [WIDEO]

Raków Częstochowa pokonał Stal Mielec 2:0 w meczu piątek kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo mistrzom Polski dały gole Giannisa Papanikolaou i Bartosza Nowaka.

Adnan Kovacevic Bartosz Nowak
PressFocus Na zdjęciu: Adnan Kovacevic Bartosz Nowak
  • Raków Częstochowa pokonał Stal Mielec 2:0 w meczu piątek kolejki Ekstraklasy
  • Zwycięstwo mistrzom Polski dały gole Giannisa Papanikolaou i Bartosza Nowaka
  • Po czterech rozegranych meczach Medaliki mają 7 punktów

Raków Częstochowa 2:0 Stal Mielec. Goście bez szans [WIDEO]

Raków Częstochowa nie pozwolił sobie na kolejną stratę punktów w lidze, pokonując u siebie Stal Mielec 2:0. Wcześniej mistrzowie Polski niespodziewanie zremisowali 2:2 z Wartą Poznań i przegrali 1:2 z Piastem Gliwice. Drużyna prowadzona przez Dawida Szwargę ma po czterech meczach 7 punktów na koncie.

Raków Częstochowa długo nie mógł przełamać defensywy Stali Mielec. Udało się to w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas błysnął 18-letni Dawid Drachal, który ograł doświadczonego Krystiana Gettingera i podał do nabiegającego Giannisa Papanikolaou. Grek silnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości.

Mistrzowie Polski prowadzenie podwyższyli w 63. minucie, gdy Ben Lederman doskonale podprowadził piłkę pod pole karne, a następnie idealnie obsłużył Bartosza Nowaka. Skrzydłowy Rakowa w sytuacji “sam na sam” nie miał problemów ze znalezieniem drogi do bramki.