Raków sięga po mocnego bramkarza. To gracz Leeds United

Kristoffer Klaesson zostanie nowym graczem Rakowa Częstochowa, o czym donosi Adam Pope, dziennikarz BBC. 23-letni bramkarz ostatnio grał dla Leeds United.

Kristoffer Klaesson
Obserwuj nas w
News Images / Alamy Na zdjęciu: Kristoffer Klaesson

Bramkarz Leeds United w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa w obecnie trwającym okienku transferowym przechodzi istną rewolucję. Z zespołem pożegnało się wielu zawodników, którzy w minionych rozgrywkach odgrywali w nim ważne, a nawet kluczowe role. Marek Papszun nie ma jednak sentymentów i przebudowuje kadrę tak, aby ta znów sięgnęła po mistrzowski tytuł.

POLECAMY TAKŻE

Z pewnością pomóc w tym ma transfer bramkarza. Według informacji przekazanych przez Adama Pope’a, dziennikarz BBC na platformie X (dawniej Twitter), nowym graczem Rakowa Częstochowa zostanie niejaki Kristoffer Klaesson. Jest to 23-letni golkiper, który w zakończonych rozgrywkach występował na boiskach Championship w barwach Leeds United. Tam rozegrał raptem dwa ligowe mecze oraz jedno spotkanie w Pucharze Anglii. Z kolei w rodzimej lidze grał już znacznie więcej i uzbierał 55 występów. Przeszedł także całą karierę w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju.

Klaesson wyceniany jest przez serwis “Transfermarkt” na 1,8 miliona euro. Jego umowa jednak z klubem z Anglii wygasa dopiero za rok, a to oznacza, że Medaliki będą musiały za nowego piłkarza zapłacić. Na razie jednak nie wiadomo, jaka będzie to dokładnie kwota.

Czytaj więcej: Zalewski na celowniku wielkiego klubu! Takiego transferu jeszcze nie było

Komentarze