Raków Częstochowa zagiął parol na greckim pomocniku

Według portalu sport24.gr, Raków Częstochowa zainteresowany jest sprowadzeniem Vasiliosa Sourlisa. 21-letni pomocnik minione rozgrywki spędził w greckim klubie Asteras Tripoli.

Stadion Rakowa Częstochowa
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Stadion Rakowa Częstochowa

Vasilios Sourlis trafi do Rakowa?

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczęli przygotowania do nadchodzących rozgrywek PKO Ekstraklasy. Przez najbliższe blisko dwa tygodnie będą przebywać w Arłamowie. Marek Papszun nie zabrał na obóz trzech zawodników – Sonny’ego Kittela, Adnana Kovacevicia oraz Łukasza Zwolińskiego.

POLECAMY TAKŻE

Jak wynika z najnowszych wieści, Medaliki niebawem mają ściągnąć pod Jasną Górę Vasiliosa Sourlisa. Zgodnie z przekazanymi informacjami 21-letni Grek we wtorek ma pojawić się na testach medycznych.

Ten środkowy pomocnik w 2023 roku zamienił Olympiakos Pireus na Asteras Tripoli. W zeszłych rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji rozegrał 14 meczów. Swoich sił spróbował już poza granicami swojego kraju, gdy w sezonie 2022/23 został wypożyczony do holenderskiej Fortuny Sittard. W greckiej reprezentacji do lat 21 wystąpił w 18 spotkaniach. Sourlis jest wskazywany jako następca Giannisa Papanikolaou i ma inkasować 100 tysięcy euro rocznie.

Częstochowski klub nie dokonał jeszcze żadnego wzmocnienia, a z klubem pożegnali się m.in. Vladan Kovacević (Sporting Lizbona), Giannis Papanikolaou czy też Marcin Cebula.

Komentarze