Jagiellonia wróciła z dalekiej podróży. Fenomenalne trafienie Guala [wideo]

Piłkarze Jagiellonii
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Jagiellonii

Radomiak Radom prowadził z Jagiellonią Białystok już 2:0, ale nie udało mu się dowieźć tego zwycięstwa do końca i przerwać passy czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Na bramki Abramowicza i Angielskiego odpowiedzieli Diego Carioca i Marc Gual. 2:2 na Stadionie MOSiR w Radomiu.

• Gospodarze prowadzili do 61 minuty 2:0
  • Jagiellonia strzeliła szybko dwa gole i uratowała remis
  • Radomiak wygrał tylko dwa z ostatnich 10 meczów w Ekstraklasie

Do przerwy wiało nudą

W pierwszej połowie piłkarze Radomiaka i Jagiellonii Białystok usypiali kibiców zgromadzonych na stadionie w Radomiu i przed telewizorami. Mnóstwo było niecelnych podań, nietrafionych wrzutek i przypadkowych, rwanych akcji. Pierwszą dozę emocji zapewnił w 36 minucie Filip Majchrowicz. Bramkarz gospodarzy wyszedł przed pole karne i nie do końca dobrze porozumiał się z obrońcami. W efekcie piłkę przejął Gual, ale nie zdołał wykorzystać należycie tej sytuacji.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się  wynikiem bezbramkowym. W 44 minucie Radomiak wyszedł jednak na prowadzenie. Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym Jagiellonii wykorzystał Dawid Abramowicz i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Niefortunnie interweniowali obrońcy Jagi, którzy zamiast zażegnać zagrożenie po wrzutce przedłużyli ją, niejako “asystując” obrońcy Radomiaka.

Grad goli po przerwie

W 60 minucie kolejny błąd obrońców Jagiellonii wykorzystał Karol Angielski i podwyższył prowadzenie Radomiaka na 2:0. Znakomitym podaniem napastnika gospodarzy obsłużył Roque Junior. Jagiellonia odpowiedziała błyskawicznie. Szybka kontra, dogranie z lewej strony w pole karne wprost pod nogi Diego Carioci i gol kontaktowy. Tak ekspresowa odpowiedź gości zwiastowała duże emocje w końcówce meczu.

Zaledwie pięć minut później Jaga wyrównała stan rywalizacji na 2:2. Znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się w tej sytuacji Marc Gual. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła za linią bramkową i wróciła w pole. Początkowo piłkarzom Radomiaka wydawało się, że bramka nie padła, ale sędzia po szybkiej konsultacji trafienie uznał. Po straconej bramce z zawodników gospodarzy wyraźnie uszło powietrze. Większe zagrożenie płynęło ze strony piłkarzy trenera Nowaka, ale więcej bramek tego wieczora już nie oglądaliśmy. Radomiak był blisko przełamania, ale znowu się nie udało.