Zagłębie w obliczu wielkich zmian. Nie tylko Fornalik może wylecieć

Zagłębie Lubin w tym sezonie radzi sobie bardzo przeciętnie, stąd też pojawiają się liczne plotki na temat przyszłości Waldemara Fornalika i dyrektora sportowego Piotra Burlikowskiego. Obaj po sezonie mogą odejść z klubu.

Waldemar Fornalik
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

Trener i dyrektor na wylocie

Zagłębie Lubin w tym sezonie nie może pochwalić się dobrą grą oraz wynikami, choć początek sezonu w wykonaniu graczy Waldemara Fornalika był całkiem niezły. Niemniej im dalej w las, tym ekipa “Miedziowych” spisywała się coraz gorzej, co finalnie doprowadziło ich na aktualną 11. lokatę w stawce. Lubinianie więc w tej kampanii nie mają właściwie o co już walczyć, bowiem europejskie puchary im nie grożą, podobnie w przypadku degradacji z Ekstraklasy, choć tu przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko pięć punktów.

Zobacz również: Korona zwolni trenera? Kamil Kuzera stanowczo komentuje

Stąd też pojawiają się plotki na temat przyszłości Waldemara Fornalika w zespole z Lubina. Doświadczony szkoleniowiec miał wyciągnąć zespół z marazmu, w jakim się znajduje od kilku sezonów i sprawić, aby Zagłębie zasłynęło w lidze z czegoś więcej, niż tylko wprowadzania na rynek kapitalnie wyszkolonej młodzieży. To się dotychczas nie udało i według Filipa Trokielewicza z “mks.zaglebie.pl”, po sezonie zarówno szkoleniowiec, jak i Piotr Burlikowski – obecny dyrektor sportowy – mogą pożegnać się ze stanowiskami. A ewentualna decyzja będzie zależna od ostatecznego wyniku zespołu.

Dzisiaj klub dokonał zmiany na stanowisku prezesa, nowym włodarzem został Paweł Jeż, który piastował już to stanowisko przez krótki okres w latach 2008-2009. Jakiś czas temu z Zagłębiem pożegnał Michał Kielan.

Czytaj więcej: Kto ma szansę na awans do Ekstraklasy? Słabe prognozy dla Wisły Kraków

Komentarze