Radomiak nie poszedł za ciosem. Klęska na własne życzenie [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał trzynasty mecz w tym sezonie Ekstraklasy. W sobotnim meczu wyższość tej drużyny musiał uznać Radomiak, który przegrał 0:1.

Radomiak - Piast
PressFocus Na zdjęciu: Radomiak - Piast
  • Piast będzie dobrze wspominał mecz w Radomiu
  • Gliwiczanie wygrali z Radomiakiem 1:0
  • Dzięki tej wygranej, Piast traci trzy punkty do czwartego w tabeli Lecha

Piast goni puchary, Radomiak patrzy za siebie

Radomiak w minionej kolejce pokonał Śląsk Wrocław. Radomianie w sobotę liczyli zatem na drugi triumf z rzędu. Gospodarzy na ziemię po kwadransie gry sprowadził Piast, który objął prowadzenie. Dla gliwiczan bramkę na 1:0 zdobył Michał Chrapek. Piłkarz gości przelobował wysuniętego bramkarza Gabriela Kobylaka.

W drugiej połowie Radomiak zmarnował kapitalną szansę na doprowadzenie do remisu 1:1. Radomianie w 63. minucie egzekwowali rzut karny. Roberto Alves przymierzył w prawy dolny róg bramki, ale jedenastkę obronił Frantisek Plach. Piast wygrał 1:0 i jest na piątym miejscu w tabeli. Radomiak zajmuje dwunastą lokatę.