Legia Warszawa planuje wielkie wzmocnienia! Celuje w czołowych strzelców Ekstraklasy

Legia Warszawa ma świadomość, że kompletnie zawaliła ten sezon, nawet jeśli zdoła zakończyć go na podium Ekstraklasy. Latem szykują się poważne wzmocnienia. Tomasz Włodarczyk z "Meczyków" informuje, że Wojskowi zabiegają o czołowych strzelców polskiej ligi.

Efthymios Koulouris
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Efthymios Koulouris

Exposito i Koulouris na celowniku Legii

Legia Warszawa nie zrealizowała celów sportowych na sezon 2023/2024. Choć drużyna zaliczyła niezłą kampanię w europejskich pucharach, kompletnie zawaliła rozgrywki krajowe. Szybko pożegnała się z Pucharem Polski, a w Ekstraklasie nie ma już szans, aby wskoczyć na fotel lidera tabeli. Brak trofeów jest niewybaczalny, stąd bardzo ambitne plany na letnie okienko transferowe. Zespół Goncalo Feio ma zostać poważnie wzmocniony, tak aby niezwłocznie wrócić do walki o najwyższe cele.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z priorytetów jest wzmocnienie ofensywy, bowiem Portugalczyk zamierza grać formacja z dwoma napastnikami. Wiadomo, że z Legią po sezonie pożegna się Josue, więc pieniądze z jego kontraktu można przeznaczyć na nowy transfer. Dziennikarz “Weszło” Szymon Janczyk jako pierwszy poinformował, że Wojskowi zabiegają o Erika Exposito, czyli najlepszego strzelca tego sezonu Ekstraklasy. Jego kontrakt ze Śląskiem Wrocław wygasa za nieco ponad miesiąc, stąd starania Legii. Hiszpan miał otrzymać ofertę na poziomie 700 tysięcy euro rocznie, która może być jeszcze wyższa.

Sprowadzenie Exposito nie będzie łatwe, gdyż ma on również zagraniczne propozycje. Kolejnym snajperem z Ekstraklasy, który znalazł się na liście życzeń stołecznej ekipy, jest Efthymios Koulouris. Pogoń Szczecin oczywiście nie chce sprzedać swojego gwiazdora, ale może być do tego zmuszona z uwagi na problemy finansowe.

Legia rozważa także opcje z innych lig. Przewija się między innymi kandydatura Bruno Duarte, o którym pisaliśmy wczoraj.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze