Obrońca Ruchu zostanie w Ekstraklasie. Ma ofertę od lokalnego rywala

Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego z "WP Sportowe Fakty", pozyskaniem Josemy z Ruchu Chorzów zainteresowany jest Górnik Zabrze.

Josema
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Josema

Z Ruchu do Górnika

Sezon 2023/24 był dla Ruchu Chorzów jednoznacznie zły. Wszyscy spodziewali się i mieli nadzieję, że po awansie i powrocie po latach do PKO Ekstraklasy uda się w niej zadomowić choć na chwilę dłużej. Tak się jednak nie stało i Niebiescy, jako beniaminek ligi, okazali się jedną z najgorszych ekip w całej stawce, żegnając się tym samym z ligą. Choć należy zaznaczyć, że końcówka sezonu w ich wykonaniu należała do dość dobrych i ciekawych.

POLECAMY TAKŻE

Wiadomo jednak, że ambicje w Chorzowie są spore i klub będzie chciał powrócić do elity w kolejnym sezonie. Wiadomo także, że po spadku trzeba – mówiąc kolokwialnie – ciąć koszty i pożegnać się z niektórymi piłkarzami. Jednym z takich graczy może być Josema. 28-letni środkowy obrońca z Hiszpanii dołączył do Ruchu w zimie tego roku i z miejsca stał się podstawowym defensorem zespołu Janusza Niedźwiedzia. W sumie rozegrał 15 spotkań, w których zdobył jednego gola, a jego solida gra powoduje zainteresowanie ze strony innych klubów.

Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego z “WP Sportowe Fakty”, graczem Ruchu zainteresował się Górnik Zabrze. Ekipa Jana Urbana szuka wzmocnień przed kolejnymi rozgrywkami i chce poszerzyć kadrę na kilku pozycjach. Doświadczenie Josemy z Ekstraklasy oraz La Liga, gdzie rozegrał 35 spotkań ma pomóc zabrzanom w osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku, niż w minionym sezonie.

Czytaj więcej: Carlitos powróci do Wisły Kraków? Sprawa jest przesądzona

Komentarze