Yuri Ribeiro – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoYuri Oliveira Ribeiro
Data urodzenia24 stycznia 1997 roku
Miejsce urodzeniaVieira do Minho
NarodowośćPortugalia
Aktualny klubLegia Warszawa
Pozycjaśrodkowy obrońca
Waga77 kg
Wzrost1,75 m

Yuri Ribeiro – aktualności

Yuri Ribeiro – kariera

Yuri Ribeiro jest wychowankiem Sportingu Braga, ale już w wieku 15 lat trafił do akademii wielkiej Benfiki. W Lizbonie doceniano eksplozywność zawodnika, który wówczas najczęściej występował na boku boiska. Przechodził kolejne etapy na Estadio da Luz, aż wreszcie, w grudniu 2016 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Latem 2017 roku wypożyczono go na rok do Rio Ave, a po powrocie zdecydowano, że Ribeiro nie przyda się więcej Benfice. W 2019 roku przeniósł się do Nottingham Forest.

Championship okazało się dla niego bardzo przyjazną ligą. Przez dwa lata prezentował tam swoje umiejętności, zanim zdecydował się przyjąć ofertę z Legii Warszawa. Latem 2021 roku związał się z Wojskowymi trzyletnią umową. Dziś jest dla nich podstawowym graczem.

Ribeiro nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Portugalii, ale przez pewien czas stanowił o sile jej młodzieżówki. Dla kadry U21 rozegrał 13 spotkań.

Jaki numer na koszulce ma Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sporting Braga, Benfica Lizbona, Rio Ave FC, Nottingham Forest, Legia Warszawa.