Yuri
Ribeiro

Yuri Ribeiro to portugalski piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Od 2021 roku zawodnik Legii Warszawa. Zdobywca Pucharu Portugalii z Benfiką. Były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Yuri Ribeiro
Data urodzenia 1997-01-24
Miejsce urodzenia Vieira do Minho
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 77 kg
Wzrost 175 cm

Yuri Ribeiro – kariera

Yuri Ribeiro jest wychowankiem Sportingu Braga, ale już w wieku 15 lat trafił do akademii wielkiej Benfiki. W Lizbonie doceniano eksplozywność zawodnika, który wówczas najczęściej występował na boku boiska. Przechodził kolejne etapy na Estadio da Luz, aż wreszcie, w grudniu 2016 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Latem 2017 roku wypożyczono go na rok do Rio Ave, a po powrocie zdecydowano, że Ribeiro nie przyda się więcej Benfice. W 2019 roku przeniósł się do Nottingham Forest.

Championship okazało się dla niego bardzo przyjazną ligą. Przez dwa lata prezentował tam swoje umiejętności, zanim zdecydował się przyjąć ofertę z Legii Warszawa. Latem 2021 roku związał się z Wojskowymi trzyletnią umową. Dziś jest dla nich podstawowym graczem.

Ribeiro nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Portugalii, ale przez pewien czas stanowił o sile jej młodzieżówki. Dla kadry U21 rozegrał 13 spotkań.

Yuri Ribeiro – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sporting Braga, Benfica Lizbona, Rio Ave FC, Nottingham Forest, Legia Warszawa.