Kluczowy piłkarz zostaje w Lechu na dłużej. Oficjalnie

Jak przekazał dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego" Maksymilian Dyśko, Bartosz Salamon podpisał już oficjalnie nową umowę z zespołem. Ta będzie obowiązywała do końca czerwca 2026 roku.

Bartosz Salamon
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Bartosz Salamon

Salamon zostaje

Za drużyną Lecha Poznań bardzo trudny i słaby sezon. Kolejorz szczególnie w rundzie wiosennej prezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a misja ratunkowa w wykonaniu Mariusza Rumaka spełzła na niczym. Każdy kolejny mecz coraz bardziej popychał zespół z Wielkopolski w stagnację i finalnie zakończył on rozgrywki 2023/24 w PKO Ekstraklasie na dopiero 5. miejscu w tabeli.

Warto przeczytać: Boniek dla Goal.pl: Problemem Lecha Poznań nie jest Mariusz Rumak

Tak słaby rezultat oznacza wiele zmian w szatni Lecha w czasie letniej przerwy pomiędzy sezonami. Wiadomo już, że z klubem pożegnał się trener Rumak, a jego miejsce zajął Niels Frederiksen. Jasnym jest też to, że kilku piłkarzy nie przedłuży swoich umów: mowa tu m.in. o Barrym Douglasie czy Arturze Sobiechu.

Dla kibiców z Poznania są też jednak dość pozytywne informacje. Jak przekazał dziennikarz “Głosu Wielkopolskiego” Maksymilian Dyśko, Bartosz Salamon podpisał już oficjalnie nową umowę z zespołem. Ta ma obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. Obrońca, który ma szansę pojechać na zbliżające się Euro w tym sezonie nie był jednak w najwyższej formie. W sumie rozegrał 16 spotkań.

Czytaj więcej: Liga Konferencji zagości w kolejnym mieście w Polsce!

Komentarze