Liga Konferencji zagości w kolejnym mieście w Polsce!

Według informacji przekazanych na platformie X (dawniej Twitter) przez BuckarooBanzai, Polyssia Żytomierz ma rozgrywać mecze eliminacji Ligi Konferencji na stadionie Wisły Płock.

Stadion Wisły Płock
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Stadion Wisły Płock

W Płocku zagra Polyssia Żytomierz

Wraz z zakończeniem sezonu 2023/24 we wszystkich najważniejszych ligach w Europie, rozpoczynają się pierwsze przygotowania do nowej kampanii. Wśród najważniejszych spraw, szczególnie dla klubów z Ukrainy, jest znalezienie lokalizacji, w której będą mogli oni w spokoju rozgrywać swoje domowe spotkania w ramach europejskich pucharów.

Już w ubiegłych latach ekipy zza naszej wschodniej granicy korzystały z gościnności stadionów chociażby w Lublinie, Tychach oraz Warszawie. W tym roku ma być podobnie, bowiem według informacji przekazanych na platformie X (dawniej Twitter) przez zaznajomionego w tematach ligi ukraińskiej BuckarooBanzaia, Polyssia Żytomierz ma rozgrywać mecze eliminacji Ligi Konferencji na stadionie Wisły Płock.

Polyssia w zakończonych rozgrywkach ligi ukraińskiej zajęła 5. miejsce i rzutem na taśmę zakwalifikowała się do pucharów. Drużyna rozpocznie kwalifikacje od drugiej rundy i nie będzie w nich rozstawiona. Co ciekawe, piłkarzem tego zespołu jest Ołeksandr Usyk, znany i utytułowany pięściarz wagi ciężkiej.

Czytaj więcej: Piłkarz Wisły Kraków powołany do reprezentacji! Zaskakująca kadra

Komentarze