Znamy kadrę Lecha Poznań na obóz we Wronkach

Lech Poznań podał listę zawodników, którzy w poniedziałek rozpoczną zgrupowanie we Wronkach. Obóz potrwa blisko dwa tygodnie w Centrum Badawczo-Rozwojowym Akademii Kolejorza.

Radosław Murawski
Obserwuj nas w
Press Focus Na zdjęciu: Radosław Murawski

Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie

Wśród 33 zawodników Lecha Poznań, którzy pojawią się na obozie, znajdą się zarówno doświadczeni piłkarze, jak i młode talenty z akademii. To okazja dla młodych graczy, by pokazać swoje umiejętności i powalczyć o miejsce w pierwszym składzie pod wodzą Nielsa Frederiksena. Mamy w składzie dużo jakości czysto piłkarskiej, natomiast myślę, że brakuje nam zawodników, którzy mogą grać na wysokiej intensywności – mówił duński trener w Goal.pl.

POLECAMY TAKŻE

Lechici w trakcie przygotowań we Wronkach, które potrwa do 6 lipca, mają w planach rozegranie trzech sparingów. Zmierzą się z Lechią Gdańsk, Banikiem Ostrawa oraz szkockim Dundee FC. Na ten moment Frederiksen nie może skorzystać z trójki piłkarzy, którzy grają na mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech – Bartosz Salamon, Nika Kvekveskiri i Miha Blazić.

Lech ma ambitne plany na nadchodzący sezon w PKO Ekstraklasie. Zgrupowanie we Wronkach będzie kluczowym elementem w procesie budowania drużyny gotowej do rywalizacji o najwyższe cele. Dotychczas na Bułgarską z wypożyczeń wrócili Filip Wilak z Ruchu Chorzów, Jakub Antczak z Odry Opole, Antoni Kozubal z GKS-u Katowice oraz Maksymilian Pingot ze Stali Mielec.

Kadra Lecha Poznań:

Bramkarze: Mateusz Mędrala, Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, Wojciech Zborek

Obrońcy: Joel Pereira, Elias Andersson, Michał Gurgul, Antonio Milić, Bartosz Tomaszewski, Filip Dagerstal, Alan Czerwiński, Maksymilian Pingot, Filip Borowski, Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec

Pomocnicy: Jesper Karlstrom, Afonso Sousa, Ali Gholizadeh, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde, Dino Hotić, Radosław Murawski, Antoni Kozubal, Adriel Ba Loua, Filip Wilak, Jakub Antczak, Igor Brzyski, Tymoteusz Gmur, Igor Stankiewicz

Napastnicy: Mikael Ishak, Filip Szymczak, Kamil Jakóbczyk, Kornel Lisman

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze