Szybkie ciosy Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań, mistrzostwo Polski o krok [WIDEO]

Jagiellonia Białystok w ostatniej serii gier PKO Ekstraklasy podejmowała piłkarzy Warty Poznań. W piątej minucie bramkę dla Dumy Podlasia zdobył Nene, a chwilę później wynik podwyższyli Taras Romanczuk i Jesus Imaz.

Dominik Marczuk
PressFocus Na zdjęciu: Dominik Marczuk

Jagiellonia Białystok w drodze po mistrzostwo Polski

Piłkarze Jagiellonii Białystok w poprzedniej kolejce uratowali remis z Piastem Gliwice (1:1) po golu Jesusa Imaza w 90. minucie. Dzięki temu potrzebowali zwycięstwa z sobotnim meczu z Wartą Poznań, żeby nie oglądać się na rywali i samemu zdecydować o losach mistrzostwa Polski.

Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Nene, który doskonale wykorzystał podanie od Afimico Pululu. Sześć minut później było 2:0 po tym, gdy do siatki trafił Taras Romanczuk po świetnej asyście Bartłomieja Wdowika. Tym samy Duma Podlasia była już blisko, żeby świętować wielki sukces dla całej społeczności Jagiellonii.

Gospodarze nie chcieli zwalniać tempa. W 26. minucie trzeciego gola strzelił Jesus Imaz i kibice wpadli w szał na trybunach. Taki rezultat jasno oznaczał, że mistrzem kraju zostaną podopieczni Adriana Siemieńca.