Oficjalnie: Widzew Łódź pozyskał nigeryjskiego skrzydłowego

Widzew Łódź potwierdził szósty transfer w letnim oknie transferowym. Hilary Gong został sprowadzony z AS Trencin. Nigeryjczyk popisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Stadion Widzew Łódź
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Stadion Widzew Łódź

Hilary Gong w Widzewie Łódź

Widzew Łódź tego lata stracił między innymi Jordiego Sancheza i Andrejsa Ciganiksa. Tymczasem do zespołu Daniela Myśliwca trafili Hubert Sobol, Kreshnik Hajrizi, Marcel Krajewski, Jakub Łukowski oraz Samuel Kozlovsky. Klub w czwartek pozyskał kolejnego piłkarza, który wzmocni prawą stronę boiska.

POLECAMY TAKŻE

Hilary Gong przeszedł na zasadzie transferu definitywnego ze słowackiego AS Trencin. Ten 25-letni skrzydłowy związał się z klubem PKO Ekstraklasy do połowy 2026 roku. W poprzednim sezonie Nigeryjczyk strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty w 31 meczach. W przeszłości grał m.in. w norweskim Haugesund czy też Vitesse Arnhem.

Moje główne atuty to szybkość i siła fizyczna, ale potrafię też uderzyć na bramkę. Zdecydowanie najlepiej czuję się na skrzydle. Wiem, jaką marką jest Widzew i jak bardzo tym klubem żyją kibice. Chcę osiągnąć jak najwięcej, ale nie skupiam się tylko na celach indywidualnych, bo najważniejsze jest dobro zespołu – wyznał Hilary Song.

Łodzianie w zeszłych rozgrywkach ekstraklasy zajęli 9. lokatę i teraz mają nadzieje na poprawę wyniku. Zespół Myśliwca nachodzące rozgrywki rozpocznie od wyjazdowego meczu przeciwko Stali Mielec, który odbędzie się 22 lipca o godz. 19:00.

Komentarze