Hamburger SV rozważa transfer doświadczonego napastnika

Davie Selke nie będzie już grał dłużej w FC Koln. Florian Plettenberg wyjawił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Hamburg SV intensywnie stara się zakontraktować 29-letniego napastnika.

Davie Selke
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Davie Selke

Davie Selke na radarze Hamburga

Napastnik w poprzednim sezonie 1. Bundesligi w barwach FC Koln zdobył sześć bramek w 19 meczach. Davie Selke w poniedziałek pożegnał się kibicami po tym, jak zdecydował nie przedłużać kontraktu. Popularne Kozły spadły na drugi poziom rozgrywkowym, a napastnik odrzucił nową ofertę klubu.

POLECAMY TAKŻE

Dziennikarz Florian Plettenberg ze “Sky Sports” przekazał, że obecnie Hamburg SV naciska na zakontraktowanie Selke. Negocjacje trwają, a były gracz Werderu Brema i Herthy Berlin wyraźnie rozważa dołączenie do drużyny z 2. Bundesligi.

Hamburg SV ma za sobą kolejną nieudaną próbę awansu do niemieckiej elity. W związku z tym siódmy sezon spędzi na zapleczu Bundesligi. Davie Selke jest wyceniany na blisko trzy miliony euro. Jest gwarancją kilku goli. W 2017 roku przeniósł się z RB Lipsk do Herthy za osiem mln euro. Ma bogate doświadczenie w Bundeslidze, w której wystąpił w 238 spotkaniach, zdobywając 46 bramek.

Komentarze