Bayern Monachium przedłużył pobyt młodego pomocnika

Bayern Monachium przedłużył kontrakt z Aleksandarem Pavloviciem. 20-letni pomocnik związał się umową do 30 czerwca 2029 roku z trzecią ekipą minionego sezonu 1. Bundesligi.

Aleksandar Pavlović
Obserwuj nas w
diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Aleksandar Pavlović

Aleksandar Pavlović w Monachium do 2029 roku

Przedłużenie kontraktu przez Bayern Monachium z Aleksandarem Pavloviciem podkreśla zaufanie, jakie jest pokładane w jego rozwój i przyszłe sukcesy. 20-letni defensywny pomocnik rozegrał 25 spotkań w pierwszym składzie we wszystkich rozgrywkach. Zdobył dwie bramki i dołożył tyle samo asyst. Na początku czerwca tego roku zadebiutował w reprezentacji Niemiec w meczu towarzyskim z Ukrainą (0:0).

POLECAMY TAKŻE

Pavlović ma serbskie korzenie, ale wybrał grę dla Niemiec. Został nawet powołany do kadry na mistrzostwa Europy 2024, lecz ale w przededniu rozpoczęcia turnieju musiał wycofać się ze względu na zapalenie migdałków.

– Niestety zapalenie migdałków odebrało mi marzenie o grze na Euro 2024, co jest bardzo rozczarowujące. Teraz jestem podekscytowany, że mój kontrakt z Bayernem został przedłużony do 2029 roku. Jestem dumny, szczęśliwy i wdzięczny, chcę zdobywać trofea z zespołem – skomentował Aleksandar Pavlović, który przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia w niemieckim klubie.

Piłkarz po raz pierwszy zagrał w Bundeslidze przeciwko Borussii Dortmund w listopadzie 2023 roku. – Jest doskonałym przykładem tego, jak wznieść się na najwyższy poziom. Zawodnicy tacy jak on mają fundamentalne znaczenie dla tożsamości klubu. Są doskonałym przykładem tego, jak promujemy młode talent – powiedział Max Eberl, dyrektor sportowy.

W Bayernie mają za sobą rozczarowujący sezon ligowy, który zakończyli na 3. lokacie i podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Thomasem Tuchelem. Nowym trenerem monachijczyków został Vincent Kompany.

Komentarze