Znakomita pierwsza połowa w Tuluzie, Lens bez formy: podsumowanie 23. kolejki Ligue 1

gracze Toulouse
PressFocus Na zdjęciu: gracze Toulouse

Wyniki 23. kolejki Ligue 1. Toulouse wygrało z Rennes 3:1. Gospodarze już do przerwy prowadzili trzema golami. W innej z niedzielnych konfrontacji Lyon pokonał Lens 2:1 (goście są zatem bez wiktorii od 14 stycznia 2023 roku). Przemysław Frankowski zagrał dla przyjezdnych nieco ponad 30 minut. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Rennes bez szans, Lille i Lyon z wiktoriami

Toulouse podejmowało Rennes. Gospodarze bardzo pewnie triumfowali 3:1. Bramki dla klubu z Tuluzy zdobyli Rafael Ratao, Zakaria Aboukhlal i Thijs Dallinga. Potem odbył się m.in. mecz Auxerre – Angers. Finalnie skończyło się na wyniku 1:1.

Lille grało ze Strasbourgiem. Les Dogues wykorzystali atut własnego stadionu i triumfowali 2:0. Obie bramki zdobył Jonathan David. O 15:00 rozpoczęło się także spotkanie Montpellier – Brest, które zakończyło się rezultatem 3:0. Na pewno zadowoleni mogą być gracze Reims, którzy wysoko ograli Troyes 4:0. Gospodarze są niepokonani w Ligue 1 już od 18 września 2022 roku. Rezerwowym bramkarzem Troyes był Mateusz Lis.

Nantes stanęło w szranki z Lorient. Kanarki skromnie wygrały 1:0. Jedyną bramkę płaskim uderzeniem zdobył Ludovic Blas. W siódmej potyczce Lyon grał u siebie z Lens. Frankowski i Łukasz Poręba rozpoczęli ten mecz na ławce rezerwowych. Ostatecznie Les Gones zwyciężyli 2:1. Frankowski pojawił się na murawie w 63. minucie. Adam Buksa (Lens) jest zaś kontuzjowany.

Wyniki 23. kolejki

Toulouse – Rennes 3:1 (3:0)

Rafael Ratao (26′), Zakaria Aboukhlal (27′), Thijs Dallinga (37′) – Anthony Rouault (55′ – gol samobójczy)

Angers – Auxerre 1:1 (1:1)

Ibrahima Niane (3′) – Matthis Abline (22′ – karny)

Lille – Strasbourg 2:0 (2:0)

Jonathan David (23′ – karny, 29′)

Montpellier – Brest 3:0 (2:0)

Christophe Herelle (5′ – gol samobójczy), Teji Savanier (17′ – karny), Elye Wahi (54′)

Reims – Troyes 4:0 (2:0)

Marshall Munetsi (10′), Myziane Maolida (45′), Folarin Balogun (50′), Jens Cajuste (82′)

Nantes – Lorient 1:0 (0:0)