Ważne przełamanie, kapitalny gol, niespodzianka w Marsylii – Ligue 1 [WIDEO]

Laurent Blanc
PressFocus Na zdjęciu: Laurent Blanc

Wyniki 12. kolejki Ligue 1. Gracze Montpellier przegrali z Lyonem 1:2. Tym samym Les Gones zanotowali pierwsze zwycięstwo od początku września. Kapitalnego gola dla gospodarzy zdobył Elye Wahi, który w 70. minucie popisał się pięknym uderzeniem. W drugiej sobotniej potyczce Marsylia przegrała z Lens 0:1. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Lyon w końcu wygrał w delegacji, Lens lepsze od OM

Gracze Montpellier rywalizowali z Lyonem. Na premierowe trafienie czekaliśmy do 33. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Houssem Aouar. Asystą przy tym trafieniu popisał się Alexandre Lacazette. W 70. minucie kapitalnie przymierzył Wahi. Ta bramka nie dała jednak nic gospodarzom, ponieważ w końcówce gola na wagę trzech oczek dla OL zdobył Lacazette. To pierwsza wyjazdowa wiktoria Lyonu w tej kampanii.

W drugiej sobotniej potyczce Marsylia grała z Lens. Frankowski wyszedł w pierwszym składzie gości. Do przerwy nie było bramek. Na kwadrans przed końcem trochę szczęśliwie na listę strzelców wpisał się David Costa. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę trzech oczek dla gości. Adam Buksa i Łukasz Poręba byli tylko rezerwowymi w szeregach Lens.