Dziewięć lat oczekiwania. Taki Manchester chcemy oglądać

Fred (Manchester United, Premier League)
PressFocus Na zdjęciu: Fred (Manchester United, Premier League)

Bruno Fernandes nie miał wątpliwości: Spotkanie z Tottenhamem to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Erik ten Hag również nie krył zadowolenia: Zaliczyliśmy występ kompletny. Czerwone Diabły w efektownym stylu rozprawiły się z Tottenhamem. Taki Manchester United chcemy oglądać, prawda? (To pytanie nie dotyczy kibiców City i Liverpoolu.)

• Manchester United w przekonującym stylu wygrał z Tottenhamem. To bez wątpienia najlepszy mecz Czerwonych Diabłów w tym sezonie
  • Erik ten Hag wydaje się/jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Holender zdoła nawiązać do czasów Alexa Fergusona?

Własne zdanie na boisku

Możecie wierzyć lub nie – w starciach z Arsenalem i Liverpoolem Manchester United wyglądał zdecydowanie gorzej niż w pojedynku ze Spurs. Chociaż postawę Czerwonych Diabłów zdecydowanie lepiej oddaje stwierdzenie “nie miał aż takiej kontroli nad przebiegiem wydarzeń” jak w potyczce z ekipą Antonio Conte. Bo to właśnie o tę kontrolę, a może nawet o dominację chodzi. Podopieczni Erika ten Haga przeszli od “gry tak, jak pozwala rywal” do “gry tak, jak chcemy robić to my”. Co w przypadku drużyny z Old Trafford wcale nie było takie oczywiste, nawet w starciach z niżej notowanymi przeciwnikami.

W niemal każdym z poprzednich spotkań z udziałem United mieliśmy prawo narzekać. A to na wynik, a to na zachowanie obrony, a to na fatalną skuteczność. Tym razem jedynym mankamentem było zachowanie pod bramką rywali, ale przy współczynniku expected goals wynoszącym 1.71 i dwóch trafieniach Manchesteru, właściwie nie powinniśmy się tym zajmować.

Świetny mecz Manchesteru United, Tottenham rozczarował na Old Trafford
Bruno Fernandes

Manchester United w przekonującym stylu pokonał Tottenham 2:0. Bramki dla drużyny z Old Trafford zdobywali w tym spotkaniu Fred oraz Bruno Fernandes. Gospodarze po znakomitym spotkaniu w pełni zasłużyli na trzy punkty. Manchester United pewnie pokonał Tottenham 2:0 Gole dla United zdobywali Fred i Bruno Fernandes Czerwone Diabły rozegrały jeden z najlepszych meczów w obecnych

Kontrola, finalizacja, akcja!

Piłkarze Czerwonych Diabłów, a także oczywiście sam szkoleniowiec, byli świadomi własnych mankamentów. “Mieliśmy za sobą dobre występy. Zagraliśmy nieźle przeciwko Newcastle United, kontrolowaliśmy tamten mecz, ale nie osiągnęliśmy odpowiedniego rezultatu.” Bruno Fernandes zauważył, że w poprzednich pojedynkach drużyna z Old Trafford miała problem z decydującym uderzeniem. Tutaj o taką “aktywność” pokusił się sam Portugalczyk, który w 69. minucie właściwie zamknął mecz. Czasami sama kontrola nie wystarczy. Zwłaszcza przy jednobramkowej różnicy. Stały fragment gry, dośrodkowanie w pole karne, celna główka i z trzech punktów nagle robi się jeden.

Conte: Manchester United zasłużył na zwycięstwo
Antonio Conte

Antonio Conte jest rozczarowany postawą swoich zawodników we wczorajszym spotkaniu przeciwko Manchesterowi United. Prowadzony przez włoskiego trenera Tottenham Hotspur przegrał z “Czerwonymi Diabłami” wynikiem 1:3. Manchester United pokonał Tottenham Hotspur Na listę strzelców wpisali się Fred i Bruno Fernandes Antonio Conte uważa, że “Czerwone Diabły” grały lepiej Conte rozczarowany postawą swoich piłkarzy Wczoraj rozgrywane były

Już jest dobrze, a ma być jeszcze lepiej. W poczynaniach Manchesteru United widać rękę Erika ten Haga. Oczywiście wpływu nowych zawodników na poprawę jakości gry zespołu nie można nie zauważyć, ale ktoś to wszystko musiał ułożyć. Antony, Casemiro czy Lisandro Martinez sami z siebie nie sprawią, że drużyna zacznie prezentować się na miarę występujących w niej nazwisk. Bez Holendra Czerwone Diabły najprawdopodobniej stałyby w jednym szeregu z Aston Villą czy Wolverhampton.

Menedżer, który potrafi sprawić, że Fred wygląda jak pomocnik klasy światowej (przynajmniej momentami), zasługuje na dożywotnią chwałę. Wszystko wskazuje na to, że po dziewięciu latach od pożegnania Alexa Fergusona, Manchester United w końcu doczekał się odpowiedniej osoby na stanowisku trenera.

Polacy w Premier League

• Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut i sześć obronionych strzałów w meczu z Liverpoolem (0:1)
  • Jan Bednarek (Aston Villa) – znalazł się w podstawowym składzie, ale został zmieniony w przerwie pojedynku z Fulham (0:3)
  • Matty Cash (Aston Villa) – w 45. minucie zastąpił (Jana Bednarka) i sprokurowany rzut karny w spotkaniu z Fulham
  • Mateusz Klich (Leeds) – w 82. minucie rywalizacji z Leicester zmienił Juniora Firpo
  • Jakub Moder (Brighton) – kontynuuje rehabilitację po urazie kolana
Premier League: Co działo się w 12. kolejce? [QUIZ]
Miguel Almiron (Newcastle United, Premier League)

Dwunasta kolejka Premier League już za nami. Tę serię gier rozpoczęliśmy na The Amex, gdzie Brighton zmierzył się z Nottingham Forest, natomiast ostatni gwizdek wybrzmiał na King Power Stadium, arenie starcia Leicester z Leeds. Jak uważnie śledziliście zmagania kolejnej odsłony najlepszej ligi świata? Swoją wiedzę możecie sprawdzić w quizie, który regularnie będzie pojawiał się na