Twierdza w końcu zdobyta, cały mecz Fabiańskiego

Łukasz Fabiański
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Everton FC przegrał w Premier League na swoim stadionie z West Ham United 0:1 (0:0). Dla gospodarzy był to czwarty domowy mecz w tym sezonie i pierwsza porażka. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w szeregach Młotów.

Pierwsze dwa kwadranse w meczu Everton FCWest Ham United nie były wielkim widowiskiem. W sumie nie zobaczyliśmy ani jednego celnego strzału, dlatego Jordan Pickford i Fabiański nie mieli zbyt wiele pracy…

W 34. minucie londyńczycy na chwilę wyszli na prowadzenie. Gola dla Młotów zdobył Tomas Soucek, ale to trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego.

Kilka chwil później okazję miał Pablo Fornals. Zawodnik WHU uderzył jednak minimalnie nieprecyzyjnie i cały czas było 0:0 na Goodison Park.

Siedem minut po przerwie Andros Townsend dośrodkował w pole karne Młotów do Salomona Rondona. Ten uderzył jednak obok bramki Polaka.

Na kwadrans przed końcem londyńczycy otworzyli wynik tego spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Aaron Cresswell, a bramkę zdobył Angelo Ogbonna.

Ostatecznie rezultat tego meczu nie uległ już zmianie i Młoty skromnie triumfowały w Liverpoolu 1:0.