Klub Serie A chce Zielińskiego. To byłby zaskakujący transfer

La Gazzetta dello Sport donosi, że Piotrem Zielińskim mocno interesuje się rzymskie Lazio. W Rzymie Polak miałby zastąpić łączonego z odejściem Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński
  • Piotr Zieliński najprawdopodobniej latem opuści SSC Napoli
  • Polakiem interesują się kluby Premier League
  • Pomocnik znalazł się też na celowniku Lazio

Zieliński odejdzie od mistrza kraju, by pozostać w Serie A?

Piotr Zieliński najprawdopodobniej odejdzie latem z SSC Napoli. Umowa reprezentanta Polski z klubem wygasa 30 czerwca 2024 roku. Rzecz jasna, w Neapolu uznaje się piłkarza za fundament drużyny. 28-latek jest jednak jednym z najlepiej zarabiających zawodników w drużynie. Po tym, jak Partenopei zdobędą scudetto, po które niestrudzenie zmierzają, trudno spodziewać się, by Zieliński zgodził się na obniżkę wynagrodzenia. Obecna pensja została ustalona, zanim neapolitańczycy zarządzili znaczną redukcję płac u nowoprzybyłych graczy.

Polakiem interesują się kluby Premier League, z Newcastle United na czele. La Gazzetta dello Sport poinformowała jednak w czwartek o kolejnym chętnym zespole. Parol na 28-latka zagięło ponoć rzymskie Lazio. Maurizio Sarri wysoko ceni pomocnika i uważa, że mógłby zastąpić w składzie Sergeja Milinkovicia-Savicia. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Serb latem również zmieni barwy klubowe. Byłby to jednak dość zaskakujący ruch, gdyby Polak zmienił mistrza Włoch na ekipę z tej samej ligi, ale o mniejszym statusie.

W podobnej sytuacji do 28-latka znajduje się też Hirving Lozano. Pensja Meksykanina jest problemem Napoli i klub spróbuje znaleźć skrzydłowemu nowego pracodawcę.

Zieliński rozegrał w tym sezonie już 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich siedem bramek i dziesięć asyst.

Zobacz też: Wschodząca hiszpańska gwiazda niebawem zmieni klub. “Nie damy rady go zatrzymać”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze