West Ham chce wschodzącą gwiazdę Juventusu

West Ham wyraża poważne zainteresowanie transferem utalentowanego napastnika Juventusu, Matiasa Soule. Nie jest tajemnicą, że Stara Dama chce sprzedać Argentyńczyka, by pozyskać środki na wzmocnienia zespołu przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Matias Soule
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Matias Soule

West Ham poważnie zainteresowany Soule

Matias Soule spędził sezon 2023-24 na wypożyczeniu u trenera Eusebio Di Francesco we Frosinone, gdzie zdobył 11 bramek i zaliczył trzy asysty w 36 meczach. Mimo słabej formy drużyny, Argentyńczyk pokazał wiele pozytywnych aspektów swojej gry. 21-latek wrócił teraz do Juventusu, jednak nie jest częścią planów klubu na kolejną kampanię pod wodzą Thiago Motty. Napastnik ma zostać sprzedany i nie brakuje chętnych na jego transfer.

POLECAMY TAKŻE

Fabrizio Romano podkreśla, że West Ham jest jednym z klubów poważnie zainteresowanych transferem Soule podczas letniego okienka. Młody talent Juventusu przyciągnął uwagę Młotów podczas swojego sezonu na wypożyczeniu w Frosinone.

Anglicy są gotowi na nowy projekt po niedawnym przybyciu Julena Lopeteguiego do klubu i łączy się ich również z transferami napastnika Romy, Tammy’ego Abrahama oraz obrońcy Udinese, Nehuena Pereza.

Pod rządami Lopeteguiego, West Ham dąży do wzmocnienia swojej drużyny, a Matias Soule idealnie wpisuje się w ich strategię pozyskiwania młodych, perspektywicznych zawodników. Argentyński skrzydłowy, znany ze swojej szybkości i zdolności do kreowania sytuacji bramkowych, może okazać się kluczowym elementem w ofensywie Młotów.

Transfer Soule mógłby również stanowić okazję dla samego zawodnika, który mógłby liczyć na regularną grę w Premier League, jednej z najbardziej prestiżowych lig na świecie. Jego doświadczenie z Serie A oraz potencjał do dalszego rozwoju mogą sprawić, że stanie się jednym z czołowych zawodników West Hamu.

Zobacz również: Najbardziej wartościowe reprezentacje Euro 2024. Polska daleko [RANKING]

Komentarze