Victor Osimhen może trafić do giganta Premier League. Nie chodzi o Chelsea

Victor Osimhen nadchodzącego lata może odejść z Napoli. Z przedstawicielami nigeryjskiego napastnika skontaktował się Arsenal - ujawnił włoski dziennik Il Roma.

Victor Osimhen
Obserwuj nas w
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Victor Osimhen

Arsenal nawiązał kontakt z Victorem Osimhenem

Arsenal w najbliższym okienku transferowym chciał zakontraktować Benjamina Sesko. Problem w tym, że słoweński napastnik zdecydował się przedłużyć umowę z Lipskiem i tym samym pozostać w niemieckim zespole na kolejny sezon. Dlatego Kanonierzy skierowali swój wzrok na innego atakującego. Jak poinformowała włoska gazeta “Il Roma”, włodarze The Gunners nawiązali kontakt z agentami Victora Osimhena.

Gdzie w przyszłym sezonie będzie grał Victor Osimhen?

Napoli 11%
Chelsea 8%
PSG 22%
Arsenal 56%
Arabia 3%
273+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Napoli
  • Chelsea
  • PSG
  • Arsenal
  • Arabia

25-letni napastnik w przeszłości był głównie łączony z Chelsea oraz Paris Saint-Germain, ale niewykluczone, że ostatecznie wyląduje na Emirates Stadium. Jeśli Arsenal dogada się z Nigeryjczykiem w kwestii warunków indywidualnych, to nie będzie musiał osiągnąć porozumienia z Napoli. Na stół trzeba byłoby jednak wyłożyć 120 milionów euro, ponieważ tyle wynosi klauzula odstępnego gwiazdora Azzurrich.

Victor Osimhen w 32 spotkaniach zakończonego sezonu strzelił 17 goli i zaliczył 4 asysty. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia mierzącego 186 centymetrów wzrostu snajpera na 100 milionów euro. Chrapkę na sprowadzenie nigeryjskiego piłkarza mają również kluby z Arabii Saudyjskiej, dla których przeszkodą na pewno nie byłyby finanse. Nie wiadomo jednak, czy sam zawodnik chciałby opuścić Europę.

Komentarze