Tottenham pozyska epokowy talent. Wszystko ustalone

Archie Gray jest uważany za jeden z największych talentów na Wyspach Brytyjskich. 18-letni angielski pomocnik zostanie nowym piłkarzem Tottenhamu Hotspur - podaje Fabrizio Romano.

Archie Gray
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Archie Gray

Archie Gray dołączy do Tottenhamu. Transfer na ostatniej prostej

Archie Gray uchodzi za jeden z największych talentów ostatnich lat w Anglii. Nic więc dziwnego, że o 18-letniego pomocnika zabiegają kluby Premier League. Wydawało się, że bardzo zdolny piłkarz wyląduje w Brentfordzie, który w tej sprawie prowadził już zaawansowane rozmowy z Leeds United. Nastąpił jednak zwrot akcji.

Z najnowszych informacji przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że nowym zespołem Archiego Graya będzie Tottenham Hotspur. Włoski dziennikarz poinformował, że Koguty osiągnęły porozumienie z Pawiami i w najbliższych godzinach dojdzie do podpisania stosownych dokumentów zatwierdzających transakcję.

POLECAMY TAKŻE

Kwota tego transferu wyniesie 40 milionów funtów, a młodzieniec zwiąże się z drużyną Spurs długoterminowym kontraktem. Warto dodać, że w przeciwną stronę, czyli z Tottenhamu Hotspur do Leeds United, powędruje Joe Rodon.

26-letni walijski środkowy obrońca w ostatnim czasie na Elland Road występował na zasadzie wypożyczenia, a teraz przeniesie się tam na stałe. Będzie to oddzielna transakcja opiewająca na 10 milionów funtów.

Pawie miniony sezon Championship zakończyły na 3. miejscu w tabeli, jednak w finale baraży o awans do elity musiały uznać wyższość Southampton (0:1). Archie Gray w pierwszym zespole Leeds United rozegrał aż 52 spotkania, zdobył 1 bramkę i zaliczył 1 asystę. To niezłe statystyki jak na 18-letniego pomocnika.

Komentarze