To już przesądzone! Szczęsny podpisze bajeczny kontrakt

Wojciech Szczęsny pójdzie na rękę Juventusowi, który nie uwzględnia go w swoich planach na przyszły sezon. "Tuttosport" donosi, że kwestia przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej jest przesądzona. Polak zarobi w Al-Nassr olbrzymie pieniądze.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Szczęsny znów zagra u boku Ronaldo

Wojciech Szczęsny planował dalszą grę w Juventusie, lecz jego sytuacja znacząco skomplikowała się po zmianie trenera. Thiago Motta, który zastąpił Massimiliano Allegriego, zdecydował się postawić na Michele Di Gregorio. Stara Dama sprowadza z Monzy bramkarza, który ma być opcją na kolejne lata, co wiązałoby się z posadzeniem reprezentanta Polski na ławce rezerwowych. Klub z Turynu szukał możliwości zaoszczędzenia, a jedna z nich zakładała pożegnanie Szczęsnego już teraz. Po 34-latka zgłosiło się Al-Nassr, z którym Juventus niezwłocznie przystąpił do negocjacji.

POLECAMY TAKŻE

Sam Szczęsny długo się opierał, gdyż w przeszłości miał już propozycję przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej. Wówczas ją odrzucił, gdyż widział swoją przyszłość w Juventusie. Teraz najprawdopodobniej pójdzie na rękę włoskiemu klubowi i przyjmie bajeczną ofertę. Na jakie pieniądze może liczyć?

“Tuttosport” przekonuje, że transfer jest już przesądzony. Reprezentacja Polski żegna się z Euro 2024 po meczu z Francją, więc Szczęsny jeszcze przed urlopem zdoła sfinalizować całą operację. Bramkarz będzie mógł liczyć na zarobki w postaci 20 milionów euro za sezon gry, co stanowi trzykrotność jego rocznej pensji w Juventusie. Stara Dama otrzyma natomiast za Szczęsnego pięć milionów euro, co przy zejściu z jego kontraktu pozwoli na solidne oszczędności.

Zobacz również: Szok! Kimmich odrzuca zainteresowanie giganta Premier League

Komentarze