Thiago Motta dał zielone światło. Juventus może ściągnąć tego piłkarza

Juventus w najbliższym letnim okienku transferowym chce sprowadzić Douglasa Luiza z Aston Villi. Zielone światło na takie wzmocnienie dał już przyszły trener Starej Damy, czyli Thiago Motta - podaje Fabrizio Romano w mediach społecznościowych.

Thiago Motta
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Thiago Motta

Douglas Luiz coraz bliżej Juventusu, Thiago Motta wyraził zgodę

Juventus od kilku tygodni mocno pracuje nad sprowadzeniem Douglasa Luiza z Aston Villi. Co więcej, oba kluby są już bardzo blisko osiągnięcia ostatecznego porozumienia. Transakcja najprawdopodobniej będzie miała formę wymiany z dopłatą – Stara Dama odda angielskiemu zespołowi Westona McKenniego oraz Samuela Ilinga Juniora i dopłaci 20 milionów euro w zamian za prawa do karty zawodniczej brazylijskiego pomocnika.

POLECAMY TAKŻE

Fabrizio Romano poinformował w mediach społecznościowych, że zielone światło na transfer Douglasa Luiza dał już Thiago Motta, który na ławce trenerskiej Bianconerich zajmie miejsce Massimiliano Allegriego. Juventus w ciągu najbliższych kilkunastu godzin powinien oficjalnie potwierdzić angaż byłego opiekuna Bolonii. Stara Dama ma wyraźne braki w środku pola, a pozyskanie gwiazdy Aston Villi wydaje się bardzo rozsądnym ruchem.

Warto dodać, że o rozchwytywanego 26-latka zabiega również Arsenal, który na ostatniej prostej spróbuje uprzedzić Juventus. Douglas Luiz ma za sobą bardzo dobry sezon, który zakończył z następującym bilansem – 53 spotkania, 10 goli i 10 asyst. Trzynastokrotny reprezentant Canarinhos jest wyceniany na aż 70 milionów euro.

Brazylijczyk z powodzeniem występuje w zespole Lwów od 2019 roku, gdy przeniósł się do Birmingham za 17 mln euro z Manchesteru City.

Komentarze