Syn legendy zmieni klub. Odejdzie z giganta Serie A

AC Milan w zbliżającym się okienku ma rozstać się z piłkarzem, który nosi zasłużone dla klubu nazwisko. Wiele wskazuje na to, że Daniele Maldini w lecie odejdzie z San Siro, ale pozostanie w Serie A.

Daniele Maldini
Obserwuj nas w
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Daniele Maldini

Priorytetem pozostanie w Serie A

Daniele Maldini 30 czerwca oficjalnie kończy półroczne wypożyczenie i wraca do Mediolanu. AC Milan i zawodnik niedługo usiądą do rozmów, których celem ma być rozstrzygnięcie przyszłości napastnika. W minionym sezonie 22-latek reprezentował barwy dwóch klubów, Empoli i Monzy, w których występował na zasadzie transferu czasowego.

POLECAMY TAKŻE

Niewykluczone, że jeżeli wychowanek Rossonerich w lecie opuści San Siro, zrobi to już definitywnie. Zainteresowanie nim wyrażają Monza, Atalanta i Roma. Nicolo Schira twierdzi, że w wyścigu o podpis syna legendarnego Paolo Maldiniego prowadzą Biancorossi. Ekipa ze Stadio Brianteo, w której szeregach były młodzieżowy reprezentant Włoch spędził ostatnie pół roku, tym razem planuje transfer gotówkowy.

Calcoimercato zdradza, że jedną z opcji jest przedłużenie kontraktu 22-latka, który wygasa w 2025 roku, a następnie kolejne wypożyczenie. Jednak jeżeli Milan otrzyma propozycje przekraczające dziesięć milionów euro, Maldini opuści Mediolan. Dla piłkarza priorytetem jest pozostanie w Serie A. Jednokrotny mistrz Włoch nie wyklucza walki o miejsce w kadrze Rossonerich, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jego macierzysty klub ma wobec niego inne plany.

Zobacz także: Lukaku odrzucił Arabię Saudyjską. Chce tylko jednego klubu

Komentarze