Stefano Pioli został na lodzie, zwrot w sprawie

Stefano Pioli miał po rozstaniu z AC Milan szybko związać się z nowym pracodawcą. Włoch miał objąć stery nad Al-Ittihad. Finalnie doświadczony trener nie podejmie się tej pracy.

Stefano Pioli
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Stefano Pioli

Stefano Pioli nie zostanie trenerem Al-Ittihad

Stefano Pioli jeszcze pod koniec tygodnia był blisko podpisania kontraktu z nowym klubem. Włoch miał parafować kontrakt z Al-Ittihad. Finalnie jednak przeprowadzka trenera na Bliski Wschód nie będzie miała miejsca. Football Italia podaje, że pojawiło się zbyt wiele nieporozumień przy finalnych rozmowach.

POLECAMY TAKŻE

Źródło podaje, że wpływ na brak porozumienia w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca miała postać byłego już prezydenta klubu Loaya Nazera, który odegrał kluczową rolę w działaniach związanych z z zatrudnieniem Pioliego. Dotychczasowy sternik Al-Ittihad w sobotę zrezygnował jednak z piastowanej funkcji. Zdecydować o tym miała ingerencja Ministerstwa Sportowy w procesy decyzyjne klubu. Zatem Al-Ittihad będzie obierać inny kierunek w poszukiwaniu trenera. Podobno rozważani są Laurent Blanc i Christophe Galtier.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Niektóre medialne doniesienia sugerowały, że przeciwnikiem włoskiego szkoleniowca w klubie miał być Karim Benzema. Francuz miał nie popierać tego typu kandydatury. Niemniej dziennikarz Gianluca Di Marzio dał do zrozumienia, że to nie była prawda.

Pioli to trener, który przez ostatnie pięć lat pracował w Milanie. W trakcie pobytu w klubie z San Siro wygrał mistrzostwo Serie A w sezonie 2021/2022. Z kolei w poprzedniej kampanii Rossoneri pod wodzą Włocha zostali wicemistrzem kraju, ustępując pola tylko Interowi Mediolan.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Komentarze