Stal zbroi się przed nowym sezonem. Bramkostrzelny napastnik trafi do Mielca

Ravve Assayeg wkrótce ma zostać nowym zawodnikiem Stali Mielec. Jak donosi Piotr Koźmiński na łamach "WP Sportowe Fakty", transfer bramkostrzelnego napastnika z Izreala jest już niemal pewny.

Piłkarze Stali Mielec
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Stali Mielec

Assayeg zasili szeregi Stali Mielec

Stal Mielec ma za sobą bardzo udane rozgrywki, które zakończyły się w sobotę. Mielczanie myślą już jednak o nowym sezonie i planują transfery, które mają wzmocnić zespół przed startem nowej kampanii. Jak donosi Piotr Koźmiński na łamach “WP Sportowe Fakty”, Stal niebawem pozyska bramkostrzelnego napastnika. To 23-letni gracz z Izraela Ravve Assayeg, który ma także hiszpański paszport.

POLECAMY TAKŻE

Mielczanie mają w ostatnich latach dobrego nosa do transferów napastników. Najpierw sprowadzili Saida Hamulicia, a następnie Ilie Szkurina, który zdobył 16 goli i zanotował pięć asyst w 33 meczach poprzedniej kampanii.

Ravve Assayeg jest piłkarzem Hapoelu Acre, występującego na zapleczu izraelskiej ekstraklasy a minione rozgrywki były niezwykle udane w jego wykonaniu. Napastnik sezon skończył z 15 bramkami i trzema asystami w 31 spotkaniach. Jego atutami jest szybkość i siła fizyczna. Mierzy 186 cm. Jak dodaje Piotr Koźmiński, jego kontrakt z obecnym klubem wygasa po sezonie, dlatego do Mielca trafi na zasadzie darmowego transferu. Obie strony ustaliły już wszystkie warunki. Do finalizacji transferu pozostały jeszcze tylko testy medyczne, które mają odbyć się przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego.

Dziennikarz WP Sportowe Fakty zwraca też uwagę, że Stal Mielec kontynuuje pewien trend, ponieważ Ilia Szkurin również trafił do klubu z drugiej ligi izraelskiej notując bardzo zbliżone statystyki.

Zobacz również: Probierz dokonał wyboru? Tych bramkarzy zabierze na Euro 2024

Komentarze