Słynny Brazylijczyk na wylocie z angielskiego klubu

Philippe Coutinho nie znajduje się w planach Unaia Emery’ego i latem na zasadzie transferu czasowego lub definitywnego odejdzie z Aston Villi – dowiedział się Rudy Galetti. Brazylijczyk ostatnio przebywał na wypożyczeniu w katarskim Al-Duhail.

Philippe Coutinho
Obserwuj nas w
MI News & Sport / Alamy Na zdjęciu: Philippe Coutinho

Philippe Coutinho skreślony przez Unaia Emery’ego

Kariera Philippe Coutinho, który niegdyś był uważany za jednego z najlepszych zawodników świata, zdecydowanie wyhamowała. Ofensywny pomocnik w tym sezonie przebywał na wypożyczeniu w katarskim Al-Duhail, ponieważ nie miał większych szans na regularną grę w Aston Villi. 31-latek w czerwcu wróci więc do drużyny z Birmingham, ale wydaje się, że tylko na chwilę.

Czy Philippe Coutinho wróci jeszcze na wysoki poziom?

Tak 30%
Nie 70%
80+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Jak bowiem poinformował Rudy Galetti, Philippe Coutinho nie znajduje się w planach Unaia Emery’ego i angielski klub w trakcie nadchodzącego letniego okienka transferowego najchętniej pozbyłby się piłkarza na zasadzie transferu definitywnego. W grę wchodzi również kolejne wypożyczenie. Sytuację doświadczonego zawodnika monitoruje m.in. Vasco da Gama, czyli macierzysty zespół Brazylijczyka.

68-krotny reprezentant Canarinhos podczas czasowego pobytu w Katarze rozegrał łącznie 21 meczów, strzelił 6 goli i zaliczył 3 asysty. Statystyki byłego piłkarza m.in. Liverpoolu, Bayernu Monachium czy Barcelony nie powalają więc z nóg, biorąc pod uwagę poziom tamtejszej ligi.

Philippe Coutinho przez portal “Transfermarkt” jest wyceniany na 7,5 miliona euro. Aston Villa na ewentualnej sprzedaży ofensywnego pomocnika nie zarobi zatem fortuny.

Komentarze