Śląsk otrzymał propozycję za czołowego zawodnika. Jest odpowiedź

Matias Nahuel Leiva stał się celem transferowym izraelskiego Maccabi Hajfa. Śląsk Wrocław otrzymał już pierwszą ofertę za swojego piłkarza, ale odrzucił propozycję - donosi Piotr Potępa.

Piłkarze Śląska Wrocław
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Śląska Wrocław

Matias Nahuel Leiva kuszony przez Maccabi Hajfa

Matias Nahuel Leiva był jednym z kluczowych zawodników Śląska Wrocław w zakończonym już sezonie. 27-letni ofensywny pomocnik rozegrał 28 meczów, strzelił 9 goli i zanotował 2 asysty, czym bez wątpienia przyczynił się do wywalczonego przez Wojskowych wicemistrzostwa Polski. Podopieczni Jacka Magiery do ostatniej kolejki walczyli o tytuł, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Jagiellonii Białystok. Doskonała postawa Matiasa Nahuela Leivy nie przeszła bez uwagi innych klubów.

POLECAMY TAKŻE

Jak w mediach społecznościowych poinformował bowiem Piotr Potępa, urodzony w Argentynie Hiszpan znajduje się na celowniku Maccabi Hajfa. Co więcej, drużyna z Izraela złożyła już pierwszą ofertę za 27-latka, jednak propozycja została odrzucona przez Śląsk Wrocław. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Izraelu jest jednak zdeterminowany, żeby pozyskać pomocnika i wkrótce może podwyższyć swoją ofertę, w celu przekonania zespołu z Tarczyński Areny.

Matias Nahuel Leiva ma bardzo bogate CV – w przeszłości występował dla takich ekip jak Villarreal, Real Oviedo, CD Tenerife, Real Betis, Deportivo La Coruna oraz Olympiakos Pireus. Zaliczył nawet epizod w Barcelonie, gdzie jednak grał tylko w drugim zespole. Umowa 27-latka z Wojskowymi obowiązuje do 2027 roku. Portal “Transfermarkt” wycenia gwiazdę Ekstraklasy na 900 tysięcy euro.

Komentarze