Gosens opuści Union? W grę wchodzi powrót do Serie A

Robin Gosens po sezonie zakończy swoją przygodę w Unionie Berlin. Niemiecki wahadłowy może wrócić na Półwysep Apeniński. Jego osoba wzbudziła bowiem zainteresowanie Torino - informuje Nicolo Schira.

Robins Gosens
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Robins Gosens

Torino złożyło zapytanie o Robina Gosensa

W ubiegłorocznym letnim okienku transferowym Robin Gosens podjął decyzję o opuszczeniu Serie A. Niemiecki wahadłowy zamienił Inter Mediolan na Union Berlin. Dla 29-latka był to pierwszy niemiecki klub w dorosłej karierze, bowiem pierwsze poważnie piłkarskie kroki stawiał w Holandii. Przygoda w Bundeslidze finalnie nie była specjalnie udana dla zawodnika. Nicolo Schira zdradził, że 20-krotny reprezentant kraju chce opuścić stołeczny klub.

POLECAMY TAKŻE

Włoski dziennikarz zdradził również inne informacje dotyczące przyszłości Robina Gosensa. Otóż niemiecki piłkarz znalazł się w kręgu zainteresowań Torino. Turyński klub rozpoczął negocjacje z Unionem Berlin w sprawie 29-letniego wahadłowego. Na ten moment „Granata” złożyła jedynie zapytanie, dlatego będziemy musieli poczekać na więcej informacji.

Robin Gosens najlepsze lata swojej kariery spędził na Półwyspie Apeniński. A konkretnie w Atalancie Bergamo. To właśnie w tym klubie pod okiem Gian Piero Gasperiniego rozbłysnął jego piłkarski talent. Niemiec wówczas znalazł uznanie w oczach Joachima Loewa, który regularnie dawał mu szansę gry w dorosłej kadrze. Powrót do Italii 29-latka zatem nie będzie zaskoczeniem.

Reprezentant Niemiec w minionym sezonie rozegrał łącznie 37 spotkań w koszulce Unionu Berlin. Robin Gosens w tym czasie zdołał siedmiokrotnie wpisać się na listę strzelców oraz zaliczyć cztery asysty.

Sprawdź także: Znamy diagnozę kontuzjowanego Arkadiusza Milika

Komentarze