Real Madryt zaniepokojony. Kontuzja pożądanej gwiazdy

Alphonso Davies doznał kontuzji w półfinałowym meczu Copa America. Jak informuje Defensa Central, zaniepokoiło to Real Madryt.

Florentino Perez
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Florentino Perez

Real Madryt czeka na wyniki badań Alphonso Daviesa

Alphonso Davies, lewy obrońca Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Kanady, doznał kontuzji kostki podczas wtorkowego meczu półfinałowego Copa America przeciwko Argentynie (0:2).

Defensor musiał opuścić boisko po bolesnym starciu w drugiej połowie, co wzbudziło niepokój wśród kibiców i sztabu szkoleniowego. Na ten moment występy zawodnika w najbliższym czasie stoją pod znakiem zapytania.

POLECAMY TAKŻE

Aktualnie trwa oczekiwanie na szczegółowe badania, które mają określić zakres urazu i przewidywany czas rekonwalescencji. Bayern Monachium oraz kanadyjska federacja piłkarska czekają na informacje, aby podjąć decyzje dotyczące przyszłości zawodnika. Dodatkowo zaniepokojony jest Real Madryt, który od pewnego czasu wyraża zainteresowanie transferem Daviesa. Królewscy mają nadzieję, że kontuzja nie pokrzyżuje ich planów.

Jeśli uraz okaże się poważny i wykluczy Daviesa z gry na dłuższy czas, Real Madryt rozważy przesunięcie swoich planów transferowych na kolejny rok, licząc na pełne wyzdrowienie zawodnika. Za 12 miesięcy Kanadyjczyk będzie do wzięcia za darmo, bo jego kontrakt z Bayernem wygasa 30 czerwca 2025 roku. Stanowi to istotny problem dla Bawarczyków, którzy woleliby uniknąć darmowego odejścia.

Czytaj dalej: Real Madryt rezygnuje z Kimmicha. Królewscy chcą gwiazdę Milanu!

Komentarze