Real Madryt naciska na transfer rozchwytywanego obrońcy. Ujawniono wycenę

Real Madryt pozostaje faworytem w wyścigu po utalentowanego obrońcę Lille. Leny Yoro został wyceniony przez francuski klub - donosi Fabrice Hawkins.

Leny Yoro
Obserwuj nas w
fot. Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Leny Yoro

50 mln euro za utalentowanego defensora

Real Madryt ma konkretny plan na letnie okienko – po transferze Kyliana Mbappe pracuje nad jeszcze dwoma hitowymi transakcjami. Jednym z celów jest sprowadzenie Alphonso Daviesa, któremu w 2025 roku wygasa kontrakt z Bayernem Monachium. Bawarczycy zaciekle walczą o swojego gwiazdora, więc cała operacja pozostaje w zawieszeniu. Królewscy z uwagą przyglądają się również sytuacji rozchwytywanego Leny’ego Yoro. 18-letni defensor ma tego lata zostać bohaterem transferu do czołowej europejskiej ekipy.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Francuz cieszy się zainteresowaniem ze strony wielu gigantów. Znajduje się on na liście życzeń chociażby Paris Saint-Germain, Manchesteru United czy Liverpoolu. Jeden z angielskich klubów zdążył już nawet złożyć za niego ofertę, która nie spotkała uznania w oczach przedstawicieli Lille. Sam zawodnik preferuje przeprowadzkę na Santiago Bernabeu. To Real Madryt jest więc wyraźnym faworytem w wyścigu o Yoro.

Lille nie ma po swojej stronie wielu argumentów, więc cieszy się, że Yoro generuje tak duże zainteresowanie. Dzięki temu może zażyczyć sobie większych pieniędzy za swojego wychowanka. Dziennikarz Fabrice Hawkins ujawnia, że francuski klub ustalił cenę za defensora w wysokości 50 milionów euro, wliczając do tej kwoty również potencjalne bonusy. Real Madryt dotychczas nie wykluczał, że poczeka z transferem przez rok, tak aby sprowadzić Yoro dopiero wtedy, gdy wygaśnie jego umowa.

Komentarze