Napoli sięga po wzmocnienia. Transfer prosto z Realu Madryt

SSC Napoli w środę potwierdził drugi letni transfer. Do zespołu "Azzurrich" dołączył Rafa Marin z Realu Madryt. Według medialnych doniesień, koszt transferu wyniósł 12 milionów euro.

Rafa Marin
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Rafa Marin

Oficjalnie: Rafa Marin wzmocnił SSC Napoli

SSC Napoli w letnim okienku transferowym przejdzie sporą przebudowę kadry. Już wiemy, że na stanowisku trenera „Azzurrich” będzie zasiadał Antonio Conte. Aurelio De Laurentiis i świta więc muszą stanąć teraz na głowie, aby sprowadzić odpowiednich piłkarzy. Warto zaznaczyć, że włoski szkoleniowiec preferuje grę trójką obrońców, a przez lata neapolitańczycy grają ustawieniem w czteroosobowym bloku.

POLECAMY TAKŻE

W środowe popołudnie SSC Napoli potwierdziło pierwsze wzmocnienie. Drużynę zasilił Leonardo Spinazzola. Jak się okazało, to nie był tego dnia jedyny transfer „Azzurrich”. Kilka godzin później klub z południa Italii ogłosił przyjście Rafy Marina z Real Madryt.

Z informacji przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że koszt przenosin hiszpańskiego defensora do Napoli wyniósł 12 milionów euro. Włoski dziennikarz dodał także, że Real Madryt zastrzegł sobie prawo odkupu 22-latka. Jeśli natomiast „Królewscy” zechcą ponownie sprowadzić do siebie w przyszłości środkowego obrońcę, będą musieli zapłacić 25 milionów euro w 2026 roku, a 12 miesięcy później już 35 milionów euro.

Rafa Marin poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Alaves. Hiszpański defensor w barwach tego klubu rozegrał łącznie 35 spotkań. To właśnie ten rok był być może przełomowy w karierze 22-letniego wychowanka Realu Madryt.

Sprawdź także: Real Madryt wybrał numer dla Mbappe. To już oficjalne

Komentarze