Radomiak przedstawił nowego zawodnika, pierwszy transfer w letnim okienku

Radomiak Radom potwierdził sprowadzenie Zie Ouattary, który dołączył do zespołu Zielonych na zasadzie wolnego transferu. Prawy obrońca ostatnio grał w lidze portugalskiej.

Zie Ouattara i Alejandro Grimaldo
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Zie Ouattara i Alejandro Grimaldo

Oficjalnie: Zie Ouattara dołączył do Radomiaka Radom

Radomiak Radom za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformował o pierwszym wzmocnieniu przed sezonem 2024/2025.

Do zespołu Zielonych na zasadzie wolnego transferu dołączył bowiem Zie Ouattara, który niemal całą dotychczasową karierę spędził w lidze portugalskiej. 24-latek, który najlepiej czuje się na prawej obronie, ostatnio występował w drugoligowym klubie, UD Leiria.

Boczny defensor mogący grać również jako wahadłowy czy prawy pomocnik wcześniej był zawodnikiem Portimonense oraz Vitorii Guimaraes i z tymi drużynami miał okazję rywalizować w portugalskiej ekstraklasie.

Zie Ouattara, który był młodzieżowym reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, po pomyślnym przejściu testów medycznych związał się z Radomiakiem Radom kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku.

Bilans nowego piłkarza Zielonych w minionej kampanii to 39 meczów, 4 bramki i 4 asysty. Radomiak Radom ostatni sezon zakończył na 15. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a więc tuż nad strefą spadkową. Ekipa ze Struga w nadchodzących rozgrywkach chce walczyć o wyższe cele, dlatego wzmacnia swój skład.

Komentarze