Radomiak pozyskał młodzieżowca. To wychowanek Legii

Radomiak Radom buduje kadrę na sezon 2024/25. Trener Bruno Baltazar właśnie otrzymał kolejnego nowego piłkarza. Ma on status młodzieżowca i wychował się w Legii Warszawa.

Polonia Warszawa - Wisła Płock
Obserwuj nas w
Adam Starszyński / PressFocus Na zdjęciu: Polonia Warszawa - Wisła Płock

Radomiak sięga po zawodnika z zaplecza Ekstraklasy

Trzeci transfer przed startem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy został potwierdzony. Radomiak sprowadził już Zié Ouattarę i Macieja Kikolskiego, a teraz pozyskał Radosława Cielemęckiego. 21-latek został sprowadzony za darmo, ponieważ wraz z końcem sezonu 2023/24 wygasła umowa wiążąca go z Wisłą Płock.

POLECAMY TAKŻE

Cielemęcki to ofensywny pomocnik, którego wychowała Legia Warszawa. W szeregach stołecznej ekipy rozegrał tylko dwa spotkania – oba mecze przypadły na sezon 19/20 w Ekstraklasie, który Wojskowi zakończyli zdobyciem krajowego tytułu. W lecie 2021 roku były młodzieżowy reprezentant Polski opuścił łazienkowską i przeniósł się do Wisły Płock.

Po trzech latach Cielemęcki pożegnał się z Nafciarzami i jako wolny zawodnik trafił do Radomiaka. Z nowym klubem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku (z opcją przedłużenia o kolejny sezon). Na korzyść 21-letniego piłkarza bez wątpienia działa posiadany przez niego status młodzieżowca.

W minionych rozgrywkach Betclic 1 Ligi (wcześniej Fortuna 1 Liga) zanotował dziewięć pojedynków, a ba boisku spędził łącznie 197 minut.

Komentarze