Promocja dla Barcelony! Manchester City chce niewielkich pieniędzy za Cancelo

Hansi Flick chce w przyszłym sezonie skorzystać z Joao Cancelo. Barcelona do tej pory jedynie wypożyczała Portugalczyka z Manchesteru City. Teraz pojawia się okazja na transfer definitywny.

Joao Cancelo
Obserwuj nas w
fot. PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Joao Cancelo

Manchester City chce 30 milionów euro

Joao Cancelo latem 2023 roku trafił na wypożyczenie do Barcelony. Xavi Hernandez namiętnie korzystał z jego usług, a ten odpłacał się występami na najwyższym poziomie. Portugalczyk bardzo szybko został oceniony pozytywnie, więc Blaugrana planowała zatrzymać go również na kolejny sezon. Jego przyszłość w Katalonii podważył natomiast kompletnie zawalony dwumecz z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Wydawało się wręcz, że hiszpański gigant zrezygnuje z tego defensora, tak aby pozyskać gracza o innej charakterystyce. Kolejny zwrot akcji zafundowało zatrudnienie Hansiego Flicka, który zadeklarował chęć współpracy z Cancelo.

POLECAMY TAKŻE

Reprezentant Portugalii po mistrzostwach Europy na pewno nie wróci do Manchesteru City. Jego relacje z Pepem Guardiolą są napięte, stąd swego czasu decyzja o półrocznej przeprowadzce do Bayernu Monachium. Barcelona pracuje nad korzystnym rozwiązaniem – w grę wchodzi zarówno kolejne wypożyczenie, jak i transfer definitywny. Mistrzowie Anglii nie oczekują zbyt dużych pieniędzy za Cancelo. “Mundo Deportivo” zdradza, że zadowoli ich oferta w wysokości 30 milionów euro.

Z uwagi na problemy finansowe Barcelona musi liczyć się z każdym wydanym groszem. W trakcie letniego okienka planuje wzmacniać się dopiero, gdy wcześnie zdoła pozbyć się któregoś z niechcianych zawodników. Działacze Blaugrany będą więc raczej naciskać na ponowne wypożyczenie Cancelo.

Komentarze