Bayer Leverkusen wycenił Floriana Wirtza, zawrotna kwota

Florian Wirtz wzbudza zainteresowanie najlepszych klubów w Europie. 19-letni pomocnik wrócił do gry po poważnej kontuzji i znowu imponuje swoją formą. Według "MEN", Bayer Leverkusen wycenia swoją perełkę na około 100 milionów euro.

Florian Wirtz
PressFocus Na zdjęciu: Florian Wirtz
  • Florian Wirtz to jeden z największych niemieckich talentów
  • 19-latek jest czołowym zawodnikiem Bayeru Leverkusen
  • Aptekarze za swojego piłkarza oczekują 100 mln euro

Potentaci głęboko sięgną do kieszeni? Za Wirtza trzeba słono zapłacić

Bayer Leverkusen będzie chciał zatrzymać Floriana Wirtza na następny sezon, jednak jeśli Aptekarzom nie uda się przekonać piłkarza do kontynuowania kariery na BayArena, to zażądają od kupca opłaty w wysokości około 100 mln euro (88 mln funtów).

Ofensywny pomocnik znajduje się na celowniku niemal wszystkich gigantów – w kierunku 19-latka spoglądać mają takie kluby jak Manchester City, Liverpool, FC Barcelona czy Real Madryt. Duma Katalonii ma problemy finansowe i raczej nie sprosta wymaganiom Bayeru Leverkusen.

Pięciokrotny reprezentant Niemiec uchodzi za jeden z największych talentów na świecie. Playmaker, który niedawno wrócił na boisko po zerwaniu więzadeł krzyżowych, do akademii Aptekarzy przeniósł się w 2020 roku za 200 tysięcy euro ze szkółki FC Koeln.

Florian Wirtz w 13 meczach obecnej kampanii strzelił 2 bramki i dołożył do tego dorobku również 6 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 70 milionów euro.

Komentarze