Oficjalnie: Raków kolekcjonuje piłkarzy. Kolejny letni nabytek!

Raków Częstochowa poinformował, że jego nowym piłkarzem został Lazaros Lamprou, z którym podpisano trzyletnią umowę z opcją przedłużenia.

Marek Papszun
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Marek Papszun

Grecki skrzydłowy trafił do Rakowa

Raków Częstochowa pod wodzą Marka Papszuna chce odzyskać mistrzostwo Polski. Właściciel klubu zapowiedział odważne ruchy na rynku transferowym, przekonując, że nie będzie bał się większych wydatków. We wtorek Medaliki ogłosiły czwarte letnie wzmocnienie, tym razem w ramach transferu bezgotówkowego. Trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia z Rakowem podpisał Lazaros Lamprou.

POLECAMY TAKŻE

26-letni Grek w lipcu stał się wolnym zawodnikiem po tym, jak wygasła jego umowa z holenderskim Excelsior. Było to jego drugie podejście do Eredivisie, gdzie występował również wcześniej, jako piłkarz Twente i Fortuny Sittard. W holenderskiej ekstraklasie uzbierał w sumie 17 bramek i 16 asyst. Oprócz tego, reprezentował takie kluby, jak między innymi PAOK Saloniki czy Panathinaikos.

Lazaros łączy dynamikę i szybkość z dobrym wyszkoleniem technicznym, kreatywnością i głodem bramek. Będzie on występował przede wszystkim jako “10” w naszym systemie gry. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego występy dla naszego zespołu – przekazał dyrektor sportowy Rakowa Samuel Cardenas.

Lamprou to czwarty letni nabytek Rakowa Częstochowa. Wcześniej klub sprowadził Vasiliousa Sourlisa, Kristoffera Klaessona oraz Adriano Amorima.

Komentarze