Niemieckie media przesądzają. Davies ma opuścić Bayern wbrew woli trenera!

Alphonso Davies najprawdopodobniej odejdzie tego lata z Bayernu Monachium. Transferem Kanadyjczyka od dawna interesuje się Real Madryt - donosi "Kicker".

Alphonso Davies
Obserwuj nas w
fot. diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Alphonso Davies

Davies na wylocie z Bayernu. Kompany chce go zatrzymać

Alphonso Davies od wielu miesięcy jest łączony z opuszczeniem Bayernu Monachium. Saga transferowa z jego udziałem miała mnóstwo zwrotów akcji. Gdy wydawało się, że niezależnie od wszystkiego pozostanie na Allianz Arena na kolejny sezon, “Kicker” swoimi informacjami znów doprowadził do sporego zamieszania.

POLECAMY TAKŻE

Kanadyjczyk miał bowiem zadecydować, że nie przedłuży wygasającej w 2025 roku umowy. Choć Bayern pierwotnie zakładał, że zatrzyma go na kolejny sezon bez względu na decyzję, prawdopodobnie zweryfikował swoje plany i uznał, że będzie to kompletnie nieopłacalne. Na ten moment wydaje się, że Davies tego lata opuści Monachium.

Na pozostanie Daviesa naciska Vincent Kompany, który pragnie mieć do dyspozycji lewego obrońcę z najwyższej półki. W interesie klubu będzie natomiast jego sprzedaż, tak aby nie stracić go w przyszłym roku za darmo.

Faworytem do pozyskania Daviesa jest Real Madryt, który poważnie interesował się nim już kilka miesięcy temu. Florentino Perez ma w planach przeprowadzenie hitowego transferu obrońcy o wielkim nazwisku. Sprowadzenie Daviesa nie oznacza jednak definitywnego pożegnania z Ferlandem Mendym. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Bayern Monachium niezwłocznie ruszy po Theo Hernandeza, wytypowanego wcześniej jako wymarzonego następcę Kanadyjczyka.

Komentarze