Nico Williams zareagował na zainteresowanie z Anglii. Barcelona może się cieszyć

Nico Williams pozostaje celem transferowym największych klubów w Europie. Skrzydłowy wyraża chęć dołączenia do Barcelony. Nie zamierza przenosić się do Premier League - donosi Toni Juanmarti.

Nico Williams
Obserwuj nas w
fot.BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Nico Williams

Williams ceni Barcelonę najwyżej

Nico Williams robi prawdziwą furorę na mistrzostwach Europy w Niemczech, potwierdzając, że świetne występy w sezonie 2023/2024 nie były przypadkowe. Skrzydłowy Athletic Club w ostatnich miesiącach stał się prawdziwą gwiazdą całej La Liga i absolutnym marzeniem transferowym Barcelony. Jej piłkarze już kilkukrotnie dawali publicznie do zrozumienia, że sprowadzenie Williamsa byłoby ruchem wręcz doskonałym. Na przeszkodzie stoją ograniczenia finansowe, które są z kolei szansą dla innych ekip.

POLECAMY TAKŻE

Zainteresowanie Williamsem wykazują przede wszystkim kluby z Premier League, takie jak Chelsea, Arsenal, Tottenham czy Manchester United. Jego występom z uwagą przygląda się również Paris Saint-Germain, które w pierwszej kolejności celuje jednak w innych zawodników. Te wieści dotarły do samego reprezentanta Hiszpanii, który nie planuje tego lata przenosić się na Wyspy Brytyjskie, ani do żadnej innej ligi. Jego priorytetem jest dalsza gra w La Liga. Barcelonę traktuje natomiast jako pierwszy wybór.

Trwają prace Dumy Katalonii nad hitowym transferem. Warunki kontraktu nie zostały jeszcze ustalone, choć prezydent Joan Laporta dał zielone światło, aby postarać się go sprowadzić. Nawet jeśli Athletic Club pragnie zatrzymać swojego gwiazdora to ma niewiele do gadania, gdyż klauzula wykupu w jego kontrakcie wynosi raptem 55 milionów euro.

Zobacz również: Media: Legia Warszawa myśli o kolejnym transferze. Skusi się na wielki wydatek?!

Komentarze