Newcastle chce wzmocnić obronę. Na celowniku bramkarz Liverpoolu

Newcastle rozważa sprowadzenie Caoimhina Kellehera. Jak podaje The Chronicle bramkarz Liverpoolu może odejść z Anfield za 40 milionów funtów.

Eddie Howe
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Eddie Howe

Kelleher na celowniku Newcastle

Newcastle zamierza wzmocnić kadrę podczas letniego okienka transferowego. Jedną z pozycji, którą angielski klub chce wzmocnić, jest obsada bramki. Zarówno Nick Pope, jak i Martin Dubravka pełnili w tym sezonie rolę pierwszego golkipera, ale żaden z nich nie zdołał przekonać Eddiego Howe’a swoją formą. W związku z tym Newcastle podjęło decyzję, żeby po zakończeniu sezonu poszukać nowego podstawowego bramkarza.

Jednym z kandydatów jest James Trafford, który już od dłuższego czasu jest obserwowany przez Sroki. Jednak Burnley wywalczyło awans do Premier League, co może utrudnić ewentualny transfer.

Oglądaj skróty meczów Premier League

Dlatego Newcastle zaczęło rozważać inne opcje. Caoimhin Kelleher w ostatnich miesiącach wzbudził zainteresowanie kilku klubów dzięki swoim występom w barwach Liverpoolu. Jednym z taki zespołów jest m.in. Chelsea.

Według doniesień The Reds oczekują za Irlandczyka co najmniej 40 milionów funtów. Newcastle rozważa zapłacenie takiej kwoty, choć Trafford wydaje się atrakcyjniejszą opcją, jeśli cena za 22-latka byłaby podobna.

Kelleher najprawdopodobniej opuści Anfield po zakończeniu sezonu ze względu na Giorgiego Mamardashviliego, który został zakontraktowany przez Liverpool w 2024 roku. Gruzin obecnie przebywa na wypożyczeniu w Valencii.

Zobacz także: Aston Villa i Newcastle rywalizują o pomocnika. Wyceniono go na 40 mln euro

POLECAMY TAKŻE

Komentarze