Napastnik sprawdził się na wypożyczeniu. Zagłębie sfinalizowało transfer definitywny

Dawid Kurminowski swoją postawą na wypożyczeniu zapracował na transfer definitywny. Zagłębie Lubin poinformowało o związaniu się z napastnikiem dwuletnim kontraktem.

Dawid Kurminowski
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Dawid Kurminowski
  • Dawid Kurminowski sezon 2022/2023 spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin
  • Miedziowi zdecydowali się wykupić go z duńskiego Aarhus
  • Polski napastnik podpisał dwuletni kontrakt

Miedziowi zatrzymują napastnika na dłużej

Latem 2022 roku Dawid Kurminowski trafił na 12-miesięczne wypożyczenie do Zagłębia Lubin. Miał on okazać się solidnym wzmocnieniem drużyny, lecz regularne występy uniemożliwiły mu problemy zdrowotne. Po kilkumiesięcznej absencji wrócił na boisko dopiero po nowym roku.

Od początku rundy wiosennej Waldemar Fornalik regularnie stawiał na 24-latka, który wygrał rywalizację o miejsce w składzie z Jakubem Świerczokiem. Odpłacił się on zdobyciem czterech bramek, które pomogły Miedziowym utrzymać się w Ekstraklasie.

Władze Zagłębia przekonały się, że warto zatrzymać byłego młodzieżowego reprezentanta Polski. Udało się więc dojść do porozumienia z duńskim Aarhus w sprawie transferu definitywnego.

Transakcja została sfinalizowana w środę. Kurminowski związał się z Zagłębiem Lubin dwuletnim kontraktem.

Bardzo cieszymy się, że Dawid zostaje w Zagłębiu na dłużej. Wbrew różnym spekulacjom mediów, kwota transferu wcale nie jest rekordem transferowym i sporo do niego brakuje. Dawid ma za sobą udaną rundę wiosenną, był jednym z naszych kluczowych zawodników i wpisuje się w zarówno wizję rozwoju naszego Klubu, jak i sposób gry zespołu trenera Waldemara Fornalika – powiedział dyrektor sportowy klub Piotr Burlikowski.

Zobacz również: Zaskakujący powrót do Ekstraklasy? Były gwiazdor Lecha na radarach polskich klubów

Komentarze