Mistrz i wicemistrz Polski wzmocni obronę Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów buduje kadrę na nowy sezon. Na razie więcej graczy odchodzi, niż przychodzi. Dziennikarz Jerzy Chwałek przekazał, że Martin Konczkowski wzmocni Niebieskich.

Piłkarze Śląska Wrocław
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Śląska Wrocław

Martin Konczkowski zostanie zawodnikiem Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów ma ambitny plan związany z nowym sezonem. 14-krotny mistrz Polski będzie rywalizować w 1 Lidze. Niemniej oczekiwania są takie, aby Niebiescy na zapleczu PKO Ekstraklasy spędzili tylko jeden sezon. Niepokojące jest jednak to, że na dzisiaj kadra Ruchu nie prezentuje się okazale.

POLECAMY TAKŻE

Klub z Chorzowa ogłosił już, że nowe kontrakty podpisali Daniel Szczepan i Łukasz Moneta. Niemniej na pierwszym treningu drużyny obecnych było tylko 17 graczy, co budziło niepokój u kibiców. Wygląda jednak na to, że wkrótce transfery zaczną się w ekipie z Chorzowa.

Dziennikarz Jerzy Chwałek z Super Expressu przekazał na platformie X, że nowym zawodnikiem Ruchu zostanie Martin Konczkowski. Piłkarz w przeszłości reprezentował już barw Niebieskich, więc tego typu transfer będzie dla gracza powrotem na stare śmieci.

30-latek to zawodnik, któremu z końcem czerwca wygasa umowa ze Śląskiem Wrocław. Już wcześniej było jasne, że Konczkowski kończy swoją przygodę z ekipą z Tarczyński Arena, z która ostatnio wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Urodzony w Rudzie Śląskiej zawodnik to wychowanek Ruchu, który rozstał się z klubem z Chorzowa w 2017 roku na rzecz transferu do Piasta Gliwice. Pod skrzydłami Waldemara Fornalika piłkarz wywalczył mistrzostwo kraju. Z kolei latem 2022 roku zawodnik wzmocnił Śląsk, którego barwy reprezentował przez dwie kampanie.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów ogłosił kolejne pożegnanie

Komentarze