Miedź Legnica nie zwalnia tempa. Drugie letnie wzmocnienie

Miedź Legnica dokonała drugiego letniego transferu. Nowym piłkarzem pierwszoligowej ekipy został Mateusz Grudziński, który przez ostatnie dwa lata występował w Zniczu Pruszków.

Mateusz Grudziński
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Grudziński

Mateusz Grudziński przeszedł do Miedzi Legnica

Miedź Legnica za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Mateusza Grudzińskiego ze Znicza Pruszków. Umowa środkowego obrońcy z dotychczasowym klubem wygasła wraz z końcem sezonu, więc 23-letni stoper do nowej drużyny dołączył bez żadnej opłaty. Mierzący 188 centymetrów wzrostu defensor związał się z popularną Miedzianką trzyletnim kontraktem.

Mateusz Grudziński może występować zarówno w środku obrony, jak i na boku defensywy, więc jego atutem jest wszechstronność. Urodzony w 2000 roku zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Legii Warszawa, z której był wypożyczany m.in. do Zagłębia Sosnowiec oraz Radomiaka Radom. Miedź Legnica kilka dni wcześniej sprowadziła również ofensywnego pomocnika z Chorwacji – Benedika Mioca. 29-latek w minionej kampanii strzelił 10 goli i zaliczył 5 asyst dla Slavena Belupo.

Bardzo się cieszę, że dostałem szansę w Miedzi, klubie z ogromnym potencjałem, dobrym zapleczem i kibicami. Liczę, że każdy sezon mojego kontraktu będzie udany i powalczymy na boisku o wysokie cele. Chciałbym się jak najlepiej rozwinąć, pokazywać na murawie to, co najlepiej potrafię, a przede wszystkim swoimi umiejętnościami pomóc drużynie – powiedział Mateusz Grudziński po związaniu się umową z legnickim zespołem, cytowany przez oficjalną stronę Miedzi.

Komentarze