Manchester City zmartwiony. Poważne osłabienie coraz bliżej

Przejście Edersona do ligi saudyjskiej jest coraz bardziej prawdopodobne. Manchester City obawia się poważnego osłabienia.

Pep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Pep Guardiola

Ederson przed ważnym wyborem. Osłabi Manchester City?

Manchester City z dość dużym dystansem przyjmował na początku wiadomości o potencjalnym zainteresowaniu saudyjskich klubów osobą Edersona. Wydawało się niemożliwe, aby Brazylijczyk chciał rezygnować z gry na najwyższym poziomie, by kontynuować swoją karierę poza Europą. 30-latka na swojej liście życzeń ma chociażby Al-Nassr, a prowadzone rozmowy zaczynają coraz bardziej sugerować, że transfer jednak może dojść do skutku.

POLECAMY TAKŻE

Pep Guardiola nie zwykł blokować swoich zawodników w sytuacjach, gdy wolą oni odejść z klubu. Nie inaczej będzie również w przypadku Edersona, który jeszcze ostatecznej decyzji nie podjął. W obozie Manchesteru City panuje natomiast coraz większa obawa, że reprezentant Brazylii finalnie przystanie na propozycję Saudyjczyków i tego lata pożegna się z ekipą mistrza Anglii. Byłoby to olbrzymie osłabienie, gdyż jest on niekwestionowanym numerem jeden między słupkami.

W przypadku odejścia Edersona Manchester City z pewnością ruszyłby na poszukiwania jego następcy. Guardiola ceni również Stefana Ortegę, który jest obecnie rezerwowym Brazylijczyka. Nie wydaje się jednak, aby w krytycznej sytuacji miał postawić na 31-latka, który do tej pory nie grał regularnie na tak wysokim poziomie.

Ederson to nie jest jedyny piłkarz, który tego lata może zamienić Manchester City na Arabię Saudyjską. Coraz więcej mówi się także o odejściu Kevina De Bruyne, który miał nawet uzgodnić warunki z jednym z tamtejszych klubów.

Komentarze